Report ze zápasu OLO vs. CEB (3:2)

3:2

(0:2, 1:0, 2:0)

Banes Motor České Budějovice

Hned v první minutě u brankoviště zahrozil Knotek, jenže z následné protiakce se poprvé radovali hosté, když Čachotský vybídl rychle pálícího Jakuba Valského - 0:1. Zkraje 5. minuty hosté pořádně zatlačili v útočném pásmu. Nejprve u brankoviště promáchl Percy, který následně z boku trefil brankovou konstrukci. Celé českobudějovické střídání zastavil pohotovým zákrokem brankář Lukáš. Poté se k puku dostal Pech, který mezi kruhy vybídl Šenkeříka, avšak jeho pokus srdnatě zastavil blokující Řezníček.

Hostující brankář Hrachovina se činil v 11. minutě, když musel zasahovat proti teči Bambuly, jenž usměrňoval nahození Káni. Kvalitní střelecké pozice měli před sebou Černý nebo Škůrek. Ve druhém případě vyslal vytáhlý zadák s číslem 3 na dresu střílené nahození, které ale Kusko nedokázal poslat mezi tři tyče. V závěru prvního dějství byl vyloučen Klimek. Přesilovku České Budějovice okamžitě využily. Pech našel na kruhu postaveného Zdeňka Doležala, jehož tvrdá rána zaplula přesně pod horní tyč - 0:2.

Do druhé třetiny naskočil místo Jana Lukáše mezi tři tyče Branislav Konrád. První minuty byly docela opatrné, až se připomněli u modré čáry kombinující Káňa s Rašnerem, rána druhého jmenovaného byla sražená do ochranné sítě. Ve 27. minutě měli hosté obrovskou šanci. Ke kotouči se dostal u brankoviště důrazný Vondrka, avšak trefil tyč. Druhá polovina prostředního dějství už ale patřila Hanákům.

Musil byl jen kousek od gólové radosti, ale volný kotouč nedokázal doklepnout za bezmocného Hrachovinu. Kohouti sice dvě přesilovky za sebou využít nedokázali, ale v čase 33:17 se už radovali, když si Lukáš Nahodil navedl puk na bekhend a precizně vystřelil - 1:2. Domácí byli rázem při chuti a tvořili si další příležitosti, jenže druhá gólová radost z toho do konce druhé periody nebyla. V závěru části měl Konrád štěstí, neboť ostrá střela Pecha se odrazila od horní tyče zpět do hry.

Na začátku třetí dvacetiminutovky byla aktivnější Olomouc, avšak České Budějovice se soustředily na defenzívu a práci odváděly velmi dobře. Ve 46. minutě se ve velké příležitosti objevil Klimek, avšak Hrachovina stačil zasáhnout vyrážečkou. O chvíli později si do příhodné pozice najel Mareš, gólman hostů se opět činil. V čase 52:40 se domácí dočkali srovnání, přesnou střelou z mezikruží se prezentoval Lukáš Klimek - 2:2.

Vzápětí hráli Hanáci další přesilovku. Nejprve byl kousek od skórování Knotek, ale mrzet to fanoušky nemuselo. Na konci 55. minuty totiž Jan Bambula usměrnil do sítě nahození Pláška a kohouti poprvé v utkání vedli. Motor se v závěru snažil vyrovnat, minutu před koncem odvolal Hrachovinu, ale Konrád své čisté konto ze dvou třetin udržel. Olomouc tak slaví za výhru 3:2 důležité tři body.

Boris Žabka (HC Olomouc): „Po posledních výsledcích jsme do toho chtěli co nejlépe vstoupit. Chtěli jsme na začátku udělal maximum k tomu, abychom vyhráli, což se nám ale paradoxně nepovedlo. První třetina nám vůbec nevyšla. Udělali jsme pár chyb, které Budějovice využily. Od druhé třetiny jsme pár věcí změnili, něco jsme si řekli. Samozřejmě nás nastartoval první gól, který sice nepadl v přesilovce, ale byl v tlaku po ní. Pak nás hnalo publikum a kluci udělali maximum k tomu, aby to otočili, čehož si nesmírně vážíme. Kabina po nevydařené sérii zabrala a ukázala se její síla."