Report ze zápasu PCE vs. OLO (1:2)

HC Dynamo Pardubice

1:2p

(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Skóre utkání se měnilo už po necelých čtyřech minutách hry. Zbyněk Irgl postrčil kotouč před sebe na najíždějícího Tomáše Dujsíka, který se tváří tvář brankáři Kacetlovi nemýlil. Pardubicím chvíli trvalo, než se dostaly do hry. Do vážnější šance se Dynamo dostalo v 7. minutě, kdy měl příležitost vyrovnat Knotek, ale proti byl Branislav Konrád, který se předvedl fantastickým zákrokem. V závěru třetiny pak byl blízko gólu také Olesz, ale jeho střelu pardubický gólman reflexivně vyrazil betonem.

Ve druhém dějství byl už podruhé v zápase velmi blízko vyrovnání Knotek, nová posila Pardubických, který tentokrát nastřelil tyč. V nadějné šanci se ocitl také Mandát, jenže jeho dělovku po přečíslení 2 na 1 dokázal Konrád vyrazit mimo svou svatyni. Také ve třetí třetině Pardubice marně pokračovaly v dobývání olomoucké brány. Podruhé v zápase Olomouci pomohla branková konstrukce, v tomto případě proti střele Rostislava Tybora. O chvíli později zase v brankovišti čaroval slovenský gólman ve službách Hanáků, když vyrazil Hovorkovu střelu od modré čáry.

Domácí se ale přece jen dokázali své střelecké šance zužitkovat ve vyrovnání. V čase 57:27 dostal Radoslav Tybor milimetrovou přihrávku do prostoru mezikruží, odkud propálil Konráda a poslal utkání do prodloužení. Hned po 19 vteřinách prodloužení se z dorážky prosadil Pavel Musil, který tak rozhodl o tom, že si Olomouc přece jen odvezla z Pardubic vítězství.