Report ze zápasu LIB vs. OLO (1:2)

Bílí Tygři Liberec

1:2

(0:0, 1:0, 0:2)

Na první šanci utkání se v Liberci nečekalo dlouho. Michal Birner se opřel o svou střelu z modré čáry, kterou ještě stihl tečovat Radan Lenc - naštěstí pro Olomouc ale Lukáše zachránila tyčka. Netrvalo dlouho a zahrozila také Olomouc. Lukáš Nahodil se prosmýkl mezi libereckou obranou, brankář Pavelka ale neměl se zneškodněním jeho střely sebemenší problém. V daleko těžší situaci byl při následné Klimkově dorážce, i tentokrát ale udržel čisté konto. Blízko překvapivého gólu byl olomoucký Strapáč, který prověřil Pavelkovu pozornost nahozením ze střední vzdálenosti, kotouč přitom libereckému brankáři vypadl. Naštěstí pro domácí ale nebyl poblíž žádný hráč v bílém dresu. V samotném závěr prvního dějství se během přesilové hry ocitl v další dobré šanci Nahodil, Pavelka proti jeho kličce do forhendu vytasil zákrok betonem z kategorie "parádní".

Blízko využití přesilovky byli hosté blízko také ve druhé třetině, kdy se k dorážce Ondruškovy střely dostalo hned několik olomouckých hráčů, Pavelka však všechny jejich střelecké pokusy pokryl. Hned vzápětí se ale pozornost upřela na druhého maskovaného muže - Jan Lukáš musel hasit situaci po chybě hanácké obrany. Střelu Birnera vytěsnil ramenem nad břevno. Bezbrankový stav ale přece jen nevydržel dlouho a o necelou minutu později se domácí radovali z úvodního gólu zápasu. Adam Najman si zajel za bránu hostů, odkud našel parádní přihrávkou svého spoluhráče Dávida Grígera, který na hranici brankoviště překonal Lukáše. Ve 32. minutě ukázala výše zmíněná dvojice další zajímavou akci. V přečíslení 2 na 1 Najman opět adresoval kotouč Grígerovi, tentokrát ale slovenskému útočníkovi v rozhodujícím okamžiku sjel kotouč z hole.

Hned zkraje třetí dvacetiminutovky se poprvé v zápase prosadila Olomouc - Jiří Ondrušek svou nekompromisní střelou od modré čáry srovnal stav na 1:1. Hanákům se následně podařilo ustát krátkou libereckou přesilovku 5 na 3 a poté klasické oslabení. V čase 47:15 se Olomouc dostala do přečíslení 3 na 2, na jehož konci byl gól David Ostřížka. Liberečtí se v závěru třetí třetiny hnali za vyrovnáním a zkusili své šance podpořit odvoláním brankáře Pavelky. V poslední vteřině hry pálil Michal Birner do odkryté klece olomoucké brány, Jan Lukáš se ale famózně stihl přesunout a zachránit svému týmu 3 body.

Jan Tomajko (HC Olomouc):„Minulý zápas se Zlínem jsme prohráli kvůli nasazení a přístupu. Myslím si, že teď jsme ale bojovali a hráli jsme to, co jsme chtěli hrát. Obětavost, blokování střel a dobré souboje nám dnes hodně pomohly k vítězství. Jan Lukáš navíc odchytal výborný zápas."