Report ze zápasu MBL vs. OLO (2:3)

BK Mladá Boleslav

2:3sn

(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Olomouc začala utkání výborně. Po ubráněném závaru před klecí Jana Lukáše se Hanáci dostali do protiútoku, po pokusu od modré čáry přišel nezaviněný střet Michala Kunce s Gašperem Krošeljem, ležícího puku v brankovišti se ujal Lukáš Anděl, jenž ho pouze zasunul do zcela nebráněné mladoboleslavské svatyně. Zanedlouho si domácí zahráli první přesilovku, byli to ale Hanáci, kdo sahal po vstřelené brance. Jan Káňa se dostal s Michalem Kuncem do přečíslení, to nakonec skončilo na hokejkách Bruslařů.

Na začátku druhé třetiny byl ve výborné pozici Pontus Åberg, jenž pálil po pasu Tomáše Fořta z ostrého úhlu u levé tyče olomoucké brány. Hned nato zahrozil Robert Lantoši, jenž se prokličkoval přes olomouckou obranu, jeho střela šla jen těsně mimo tři tyče. To ale sedmadvacetiletého forvarda nemuselo příliš mrzet. Ve 24. minutě hráli Bruslaři přesilovku, Robert Lantoši se protáhl kolem levého kruhu a najel si přímo před Jana Lukáše, odkud se prosadil pokusem mezi betony.

Tlak domácích však ani po vstřelené brance neustával. Jan Stránský po přihrávce Mārise Bičevskise pálil od modré, ležící strážce olomoucké svatyně jen se štěstím jeho pokus vyrazil hokejkou. Bezradní Hanáci se po inkasované brance vůbec nemohli dostat do hry, žádná z nebezpečných střel Mladé Boleslavi ale v síti Mory naštěstí neskončila. Naopak se po velmi dlouhé době podívala do útočné třetiny také Olomouc. David Škůrek vyslal perfektním křižným pasem Jana Káňu do přečíslení dva na jednoho, olomoucký forvard s devítkou na zádech přenechal kotouč Lukáši Nahodilovi, jenž zcela nebráněný překonal mladoboleslavského gólmana bekhendovou kličkou.

Další zajímavou příležitost měl Jakub Orsava, jeho rána z první ze slotu šla těsně nad horní tyč. Běžela poslední minuta druhé části hry, když Jan Stránský dorážel pokus Radka Jeřábka. Poskakující kotouč se po zákroku Jana Lukáše dostal až na hůl Pontuse Åberga, který jej pouze doklepl do sítě.

Úvod závěrečného dějství byl od obou celků velice opatrný. Mladá Boleslav dostala k dispozici dvojitou početní převahu, skvělou obrannou práci na modré odvedl Silvester Kusko, kterému se podařilo vystihnout boleslavskou rozehrávku a vydat se do úniku. Při útoku na soupeřovu klec byl však dostižen jedním z domácích hráčů, a tak Krošelj nemusel zasahovat. Bruslařům se přesilovka příliš nedařila, přesto byla k vidění obrovská šance Jana Stránského, kterou na poslední chvíli zneškodnil Jan Lukáš bleskurychlým zákrokem pravým betonem.

Zajímavou příležitost si vytvořil Matouš Menšík, jenž se protáhl kolem pravého mantinelu a vypálil přesně do protějšího rohu Krošeljovy klece, mladoboleslavský gólman proti jeho pokusu vytáhl zákrok vyrážečkou. V posledních pěti minutách se Olomouc musela znovu bránit ve čtyřech, tentokráte však nedovolila žádné ohrožení své svatyně. Na druhé straně to zkoušel Dalibor Řezníček od modré, jeho projektil jen těsně minul horní část klece domácích.

Šedesát minut na určení vítěze nestačilo. V prodloužení se do obrovské šance dostal Jakub Orsava, jenž se elegantně prokličkoval obranou až před gólmana domácích, na toho už ale bekhendovou kličkou nevyzrál. Následně mohl dorážet Jiří Ondrušek, kotouč mu však přeskočil čepel hole. Rozhodnout o vítězi mohl Alex Rašner, křižný pas Jana Bambuly na střelu do prázdné brány však nedokázal zpracovat. Na druhé straně nastřelil Fořt brankovou konstrukci, to se už však domácí museli znovu bránit, když úplně sám na Krošelje mířil Jan Káňa, z úniku se ale prosadit nedokázal.

Utkání nakonec dospělo až do nájezdů. V nich byl Jakub Orsava, Lukáš Nahodil i Jan Káňa úspěšný, stejně jako Jan Lukáš v bráně, a tak si Olomouc připisuje zasloužený bod navíc.

OHLASY

Ladislav Čihák (BK Mladá Boleslav): Chtěli jsme začít aktivně, chtěli jsme hosty dostat pod tlak, což se nám i dařilo. Pak bohužel přišla nešťastná situace, inkasovali jsme opět gól. Ten scénář ze zápasů je pořád stejný. Ve druhé třetině jsme zlepšili hru v útočném pásmu, chtěli jsme to zefektivnit a zjednodušit, bohužel se nám stále nedaří dávat góly z vytvořených šancí. Nájezdy nám dnes nevyšly, hosté dali všechny tři a byli jednoznačně lepší. Měli jsme si víc pomoct ve druhé třetině, kde jsme to měli překlopit na naší stranu.