Report ze zápasu OLO vs. TRI (3:0)

3:0

(0:0, 1:0,2:0)

HC Oceláři Třinec

První zajímavou šancí v utkání zaznamenal Kunc, který vyslal prudkou střelu zápěstím z pravého kruhu, Mazanec proti jeho pokusu vytáhl perfektní zákrok. Poté pálil Bambula, také s jeho pokusem si třinecký brankář poradil. Následná dorážka Škůrka proletěla jen těsně vedle brankové konstrukce. Na druhé straně pálil Nestrašil z prostoru mezi kruhy, Konrád jeho střelu pohotově zneškodnil vyrážečkou. V polovině třetiny se dostal do rychlého protiútoku Lichanec, jeho tvrdý projektil se zastavil o levou tyč brány Ocelářů. Hráč se sedmdesátkou na zádech byl také u další obrovské příležitosti Hanáků, když v prostoru mezikruží tečoval ránu Olesze od modré. Jeho střela však šla mimo, a tak Mazanec zasahovat nemusel.

Velkou šanci měl také Třinec, když střela Hrehorčáka z levého kruhu proletěla Konrádovi mezi betony, za brankovou čáru ale nezamířila. V závěru úvodní periody přišlo současné vyloučení na obou stranách. Krejčí nabil zpoza třinecké klece rozjetému Ondruškovi, ten prudkou ránou trefil Mazance do výstroje. Vzápětí přišel Růžička v přečíslení dva na jednoho o kotouč, jenž následně zamířil až ke Krejčímu na modré. Exbostonský forvard se s ním vydal sám na gólmana Ocelářů, toho ale střelou pod vyrážečku nepřekonal.

Na úvod prostřední části hry zamkli hosté Olomouc v jejich pásmu. Největší šanci si připsal Adámek, jenž po pobídce Chmielewského pálil z první. Zanedlouho měl Konrád další práci, když musel čelit ráně Kundrátka od modré. Poté v rychlém protiútoku vyslal Adámek křižný pas na Kovařčíka, avšak ten jeho přihrávku nestačil zpracovat. V půli druhého dějství se v ofenzivě předvedli také Hanáci, když tvrdá pumelice kapitána Ondruška proletěla jen těsně vedla tyčky. Následně šly oba celky opět do čtyř. Dujsík se protáhl kolem levého mantinelu a zakončil k bližší tyči, Mazanec puk bleskurychle schoval do lapačky.

Hned nato si Kohouti zahráli první přesilovku, ta se jim však příliš nevydařila. Poté dostala Mora k dispozici další, a to dokonce dvojnásobnou. Krejčí to několikrát zkoušel křižně přes pásmo na Ondruška, Mazanec se ale vždy stačil včas přesunout k protější straně brány. Nebezpečnou šanci zaznamenal také Burian, jenž se prokličkoval až před třinecké brankoviště, odkud mířil pod horní víko, avšak jeho zakončení nebylo přesné.

Dvě minuty před druhou sirénou hráli přesilovku také Oceláři. Ta se jim ale vůbec nevydařila. Po kombinaci Ocelářů v útočném pásmu se Hanákům podařilo vyhodit kotouč, pro který si k levému kruhu pro vhazování přijel Mazanec. Nepovedenou rozehrávku třineckého brankáře na své spoluhráče perfektně vystihnul Jiří Ondrušek, jenž neváhal a okamžitě vyslal hrací předmět na klec Ocelářů. Její strážce se už nestačil zavčasu mezi tři tyče vrátit. Hanáci tak šli do kabin za těsného vedení.

Na začátku závěrečného dějství se Oceláři dostali do přečíslení dva na jednoho, po přihrávce Vrány se ke střele dostal Růžička, olomoucký gólman jeho pokus vyrazil ramenem. V čase 15:00 byla celé hala opět na nohou. Po přihrávce Knotka zpoza brány posunul Bambula puk na volného Silvestera Kuska, čekajícího na druhé straně třinecké svatyně, který jen doklepl puk za Mazancova záda. Hned nato mohla Olomouc odskočit do tříbrankového vedení, když Nahodil vyslal Klimka do úniku. Jeho střelu mezi betony si už brankář Ocelářů pohlídal. V početní převaze se Knotkův pokus odrazil příhodně na hůl Nahodila, ten však odkrytou klec minul.

Ve 48. minutě se Lukáš Nahodil přece jenom dokázal prosadit, a to poté, co milimetrovou přihrávku Davida Krejčího usměrnil za brankovou čáru. Zanedlouho se Klimek dostal do dalšího úniku, proti jeho střele z ostrého úhlu vytáhl Mazanec zákrok betonem. Olomoucká dominance však pokračovala i nadále, když v přečíslení vyslal Bambula prudkou střelu zápěstím do levého růžku. Jeho rána šla ale jen těsně nad horní tyč.

Mezitím, když dělali fanoušci Olomouce mexickou vlnu na tribunách, zaznamenali Oceláři svou největší šanci v utkání. Růžička po kombinaci v pásmu vystřelil z bezprostřední blízkosti, přičemž Konrádovi k udržení čistého konta musela pomoct branková konstrukce. Třinec se tak rozhodl pro hru bez brankáře, čehož se snažil využít Knotek, jenž ale minul. Mrzet jej to však nemuselo. Olomoučtí zvítězili 3:0 a připsali si velmi důležité tři body do tabulky.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Z naší strany velice dobré utkání a musím říct, že pravděpodobně nejlepší po novém roce. Hráli jsme disciplinovaně, výkon jsme drželi na vysoké úrovni po celou dobu utkání. Je důležité, že jsme to drželi ve všech třech třetinách, za každého stavu nebo na každé úrovni. Musím pochválit Konráda, musím pochválit týmový výkon. Byla tady výborná atmosféra, to znamená, že i fanoušci si zaslouží část toho bodového zisku. Já musím říct, že jsme spokojeni a gratuluji hráčům.“