Královští lvi Hradec Králové

2:1

(2:0, 0:1, 0:0)

Bleskový nástup Hradce

Do utkání vstoupili domácí hokejisté tím nejlepším možným způsobem. Hned ve 2. minutě se prosadil hradecký první útok a po střele Roubíka Vít Budínský dorazil puk do branky a Hradec vedl 1:0.

V polovině 5. minuty byl vyloučen Kucharczyk a domácí hráli první přesilovku. Tu bleskově využil Lukáš Chmelíř, který trefil místo mezi betony Žigárdyho a hradecký tým vedl už 2:0.

Po druhé brance byl zápas plný nepřesností na obou stranách a oběma týmům se nedařilo vytvářet si vyložené šance. Na konci 16. minuty si Hradec zahrál další přesilovku, ve které měl několik šancí, ale Kadlec, Roubík ani Hendrich Žigárdyho nepřekonali.

Velký tlak si dokázala Olomouc vytvořit v poslední minutě první třetiny, ale Milan Ministr svou šanci nevyužil a tak do kabin odcházeli spokojenější domácí hokejisté, kteří vedli 2:0

Ve druhé třetině hosté snížili

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy velmi opatrně. Na začátku 25. minuty byl vyloučen Zdeněk Čáp a hosté si zahráli první přesilovou hru. Ta se jim však příliš nepovedla, až v jejím závěru se dostal do šance Petr Polodna, ale trefil jen boční síť Luňákovy branky. Přesně v polovině utkání se dostal do velké šance Jiří Řípa, který tečoval puk před Luňákem, ale hradecký brankář situaci zvládl.

Poté došlo ke dvěma vyloučením na straně Olomouce a domácí tak měli možnost zvýšit svoje vedení, ale nevyužili ani 72 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. Po neúspěšné přesilovce byl Hradec velmi aktivní, ale ani Čáp, ani Hendrich na Žigárdyho nevyzráli. Další přesilovku hráli hosté, ale moc se jim nevydařila, do velké šance se dostal až v samém závěru Jiří Řípa, ale skóre se ještě neměnilo.

O chvíli později se však už hosté dočkali. Milan Ministr vystřelil z levého kruhu a překonal Filipa Luňáka. Olomouc tak dala gól do šatny a po 40 minutách zápasu byl stav 2:1.

Ve třetí části domácí těsné vedení udrželi

Ve třetí třetině se hosté od začátku snažili o vyrovnání, nejdříve Petr Haluza a po něm Michal Černý prověřili Luňákovu pozornost. Hradec si zahrál další přesilovku, ale tu nevyužil. Další šance měli domácí, kteří měli ve třetím dějství více ze hry a byli nebezpečnější. Moskal, Roubík ani Kadlec však recept na Žigárdyho nenašli. V 52. minutě usedl na trestnou lavici Petr Domin a domácí měli šanci zvýšit svoje vedení. Asi největší šanci měl Daniel Volráb, který nastřelil tyč olomoucké branky. Hosté se ubránili a v polovině 56. minuty měli obrovskou šanci vyrovnat, ale Petr Domin Luňáka nepřekonal. Následnou přesilovku Olomouc nevyužila a tak mohl o výsledku rozhodnout 80 sekund před koncem třetiny Jaroslav Roubík, ale Žigárdy svůj tým podržel.

V poslední minutě ještě hrála Olomouc power-play a vytvořila si velký tlak, Tesaříkovu střelu Luňák vytěsnil lapačkou na zadní mantinel. Hradec se ubránil a v nepříliš pohledném utkání vybojoval cenné tři body.

Domácí se tak v tabulce posunuli na páté místo, Olomouc zůstává sedmá a na Hradec ztrácí již sedm bodů.