Report ze zápasu VIT vs. OLO (1:2)

1:2p

(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

K prvnímu zajímavému momentu úvodního kola letošního ročníku extraligy na ledě Vítkovic došlo v šesté minutě. Předsezónní posila Vítkovic Dominik Lakatoš nastřelila horní tyč a pořádně tak zabrnkala na nervy odhodlaně hrajících hostí. V čase 10:26 Vítkovice poprvé propukly v jásot, když se podařilo dostat puk za záda brankáře Branislava Konráda. Rozhodčí však okamžitě rozpažili, neboť se jednalo o jasné ofsajdové postavení. Stav se tak nezměnil.

V první periodě úvodního zápasu byla k vidění také řada vyloučení. Žádný z týmů však nedokázal s nabídnutými šancemi řádně naložit, a tak byl stav po 20 minutách bezbrankový. Hrál se však urputný hokej na obou stranách.

Druhá třetina začala pro kohouty fantasticky! Na kostce v Ostravar Aréně svítil čas 22:38, když Rostislav Olesz efektně doklepl kotouč za záda Daniela Dolejše a poslal Kohouty do vedení. Početně zaplněný sektor hostí tak mohl poprvé v nové sezóně propuknout v jásot.

Vítkovice, které první branka na chvíli utlumila pak vzápětí mohly inkasovat i podruhé. Olomouc však nabídnuté šance nezužitkovala. A svěřenci Jakuba Petra následně chytili druhý dech, ze kterého se urodila vyrovnávací branka.

35. minuta a přesně postavený Šimon Stránský stál na konci úspěšně kombinace domácích do prázdné svatyně hostí. Díky této brance se pak Ostrava dostala do větší herní pohody a Hanáky dokázala až do konce druhé třetiny herně zatlačit. Výborný brankář Konrád však předváděl skvělé výkony a na několikrát podržel svůj tým nad vodou.

Třetí periodu začali lépe domácí, když si dokázali připravit několik slibných šancí, ale to, co nezachytila obrana Hanáku, zklikvidoval skvěle chytající Branislav Konrád. Ve 49. minutě nabídli domácí Kohoutům dvouminutovou přesilovku, ve které měl ale paradoxně největší šanci domácí útočník Patrik Zdráhal, ten však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Následovala fáze zápasu, ve které mohly rozhodnout oba celky, ale výkony obou brankářů přispěly k tomu, že gól nebyl ve třetí třetině k vidění.

Prodloužení bylo velmi pestré. Obě strany si vyzkoušely přesilovky, a zatímco domácí tu svou nevyužili, Hanáci roztočili kolotoč a rozhodli utkání! Lukáš Klimek našel na modré čáře Davida Škůrka, který ostrou ranou překonal domácího Daniela Dolejše. Hanáci si tak připisují na své konto první dva body v sezóně.

Jakub Petr (HC Vítkovice RIDERA): Já si myslím, že to byl na úvod sezóny hodně svižný a atraktivní duel. Chyběly tomu sice góly, ale oba týmy hrály velice aktivně. Pohyb, speciálně ve druhé třetině a i ve druhé polovině první třetiny byl dobrý. Dělali jsme soupeři svým forčekingem problémy a měli jsme soupeři odskočit. Sice jsme prohrávali 0:1, ale těch šancí tam byla spousta. Měli jsme i přesilovku 5 na 3, kde ale střely šly od modré čáry, to zakončení nebylo šťastné. Ve 3. třetině to už byl vyrovnaný duel. V prodloužení jsme udělali naivní věc v přesilovce 4 na 3, kdy jsme to řešili až moc individuálně a Olomouc tu samou výhodu pak těsně před koncem využila. Ale já si myslím, že na to, že to byl první duel, tak nemám mužstvu moc co vytknout, protože plnilo naše představy, to, co od našeho stylu hokeje očekáváme. V koncovce jsme bohužel byli jaloví, ale bod v dané situaci bereme. Na tomhle výkonu se dá stavět.