Report ze zápasu OLO vs. ZLN (3:5)

3:5

(1:1, 1:0, 1:4)

PSG Berani Zlín

Prakticky ihned po začátku střetnutí šli Olomoučtí do tří. Provinil se Vyrůbalík a krátce po něm Švrček. Když už se zdálo, že Kohouti dokážou tlaku dvojnásobného oslabení odolat, přišel přeci jen trest. Pouhou vteřinu před návratem domácího kapitána se po Honejskově přihrávce prosadil Bedřich Köhler. Zlínští byli poté chvíli na koni, nicméně Hanáky držel výborný Lukáš. V polovině třetiny museli hosté poprvé pykat na trestné lavici, čehož dokázali Kohouti využít, a to díky trefě Petra Koloucha, jenž zakončil perfektní spolupráci s Lukášem Klimkem! Domácí mohli ve zbytku první dvacetiminutovky dokonce několikrát strhnout vedení na svoji stranu. Zejména pak šance Marka Hecla, který překvapil svého krajana Čiliaka vyjetím zpoza branky, měla opravdu gólové parametry. Za zlínským brankářem ovšem neskončila, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá část začala poněkud opatrnějším hokejem. Jednu z mála příležitostí si vypracovali Hecl společně s Handlem, proti jejichž přečíslení vytáhl Čiliak zákrok betonem. Hanáci poté dostali dvě možnosti přesilové hry. První sice nevyšla, nicméně druhá ano! Zbyněk Irgl propálil vše, co mu stálo v cestě a vymetl všechny pavučiny v rohu zlínské branky. Hosté se snažili o vyrovnání, kterému byl pravděpodobně nejblíže Honejsek, který ovšem před odkrytou Lukášovou svatyní nedosáhl na nabídku svého spoluhráče. Třetí dvacetiminutovka tak startovala za stavu 2:1.

V té ovšem úřadovali Berani. Nejdříve Valentin Claireaux sklepl Köhlerovo střílenou přihrávku za Lukášova záda. Poté se podruhé v zápase prosadil Bedřich Köhler, čímž opět strhl vedení na zlínskou stranu. Deset minut před koncem pak přidal čtvrtou branku Ševců David Nosek. Olomoučtí po této trefě na svého soupeře zatlačili, nicméně snížit se jim nepodařilo. Naopak, čtyři minuty před koncem vstřelil pátý gól hostí Jakub Herman. Hanákům se nakonec přeci jen podařilo alespoň zkorigovat skóre, když se minutu před koncem prosadil Rostislav Olesz. Na zvrácení nepříznivého stavu už ale bylo pozdě. Zlín si po vítězství 3:5 odváží z plecharény všechny tři body, a oplácí tak Hanákům porážku z vlastního ledu.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Dvě třetiny byly z naší strany solidní, bohužel poté přišel kolaps, který začal už při prvním střídání. Asi bychom se měli všichni zamyslet nad celkovou prací ve třetí třetině, jelikož je to minimálně druhý zápas, a to si nemůžeme dovolit. Jednak vůči sobě, ale hlavně vůči fanouškům."