Report ze zápasu OLO vs. LIT (1:8)

1:8

(0:4, 1:3, 0:1)

HC Verva Litvínov

Hned v úvodu se k zajímavé střele z kruhu dostal Orsava, avšak Zajíček si povyjel a stačil zakročit. V čase 1:43 se poprvé měnilo skóre, když Nicolas Hlava usměrnil do sítě nahození Jakse - 0:1. Mora měla příležitosti na to, aby rychle srovnala. Bekhendem trefil litvínovského brankáře Knotek a vzápětí Bambula našel Káňu, jenž se snažil zastrčit kotouč za čáru, avšak litvínovští obránci mu skórování nepovolili. Na konci 9. minuty ale Verva odskočila, přesnou střelou mezi betony Lukáše se prezentoval Andrej Kudrna - 0:2.

Hosté byli rázem při chuti a záhy mohli přidat další gól, Šalda ale z kvalitní pozice trefil boční síť. Kohouti chtěli odpovědět střelou Řezníčka, kterou však vyrazil Zajíček. Další průběh periody ale už patřil Litvínovu. Proti Stránskému a Estephanovi se Lukáš ještě natáhl, avšak na druhý gól Nicolase Hlavy už byl krátký - 0:3. Do úniku se posléze dostal Danielčák, avšak olomoucká devětadvacítka v bráně se zaskvěla. Těsně před pauzou ale hosté přece jen zvýšili, přesnou střelu bekhendem vytasil ze svého repertoáru Patrik Zdráhal - 0:4.

Do druhé třetiny nastoupil místo Jana Lukáše do klece Branislav Konrád. Olomoučtí byli aktivní a v přesilovce skórovali, ale trefa nakonec neplatila, neboť Orsava střelu Ondruška usměrnil do brány rukavicí. O chvíli později ovšem sníženo už bylo, když Ondrušek vybídl Lukáše Nahodila, který si položil Zajíčka a zavěsil - 1:4. Kohouti ožili, velmi dobrá střídání předvedli Bambula, Plášek nebo Kunc, jenže litvínovský brankář byl pokaždé pohotový.

Hanáci se snažili přidat především v útočné fázi, proto se otevírala dvířka v defenzívě. Trestat mohl Fronk, avšak Konrád jej ještě vychytal. Následně už ale Patrik Zdráhal vystihl přihrávku Stránského a poslal kotouč do volné části klece - 1:5. Neuběhly ani čtyři další minuty a Verva se radovala pošesté, svůj třetí gól v utkání vsítil Nicolas Hlava - 1:6. Sedm sekund před druhou sirénou bylo v táboře hostů ještě veseleji, Jindřich Abdul dostal před brankou Mory hodně prostoru a bez potíží přesně zakončil - 1:7.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky hrál Litvínov početní převahu, osmý gól v ní ale nevytěžil. Po jejím skončení se do šance dostal Kusko, který nejprve orazítkoval tyč a posléze vracel touš na brankoviště, avšak odraz pro hokejisty v bílých dresech nebyl příhodný. V 53. minutě zamířil na trestnou lavici Řezníček, Litvínov se ale k nebezpečnějšímu zakončení nedostal. Až při další početní převaze, kterou měli hosté k dispozici těsně před koncem, se Litvínov radoval znovu. Jindřich Abdul se blýskl perfektní tečí a zvýšil na konečných 1:8.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Rozhodl začátek zápasu, kdy jsme do toho nevstoupili dobře. Litvínov byl všude dříve, vyhrával souboje, byl i produktivní. Pro nás to bylo těžké. Dali jsme na 1:4, šance na další gól tam byly, ale bohužel. Utkání z naší strany nebylo vůbec dobré. Litvínov nás k ničemu nepustil a my se nedokázali prosadit.