Report ze zápasu HKM vs. OLO (1:2)

Mountfield HK

1:2sn

(1:0, 0:0, 0:1)

Hned úvodní minuty naznačily, že Hradec bude chtít být v prvním letošním zápase před svými fanoušky hodně aktivní. Tomáš Knotek, jenž i ve zbytku zápasu hýřil elánem, se protáhl podél mantinelu k první šanci, ale zamířil mimo tři tyče. Domácí byli lepším celkem, Courchainovi k úspěšné teči před Vošvrdou chybělo jen pár centimetrů a snad i více prostoru od bránícího beka soupeře.

První a spíše ojedinělou akci hostů měl na svědomí Adam Zeman, jenž po těžké přihrávce stačil puk nahodit na Kacetla. Pozornost domácích příznivců na sebe znova strhl Tomáš Knotek, jenž dostal nalito před bránu, a nikým nebráněn mířil nad. Po prvním vyloučení v 11. minutě zápasu Hradečtí vyrazili do útoku dokonce v oslabení, ale trojice Kukumberg – Hronek – Dej nedokázala akci dotáhnout do úspěšného zakončení.

I konec periody patřil Mountfieldu, když se střelecky prosadil právě Tomáš Knotek. Ten dostal krásnou přihrávku na pravý kruh od Karla Pilaře a přesnou ranou k tyči se nemýlil – 1:0. Hradec se cpal před Vošvrdu čím dál tím častěji, v přesilovce těsně před koncem třetiny byl blízko skórování Jaroslav Kudrna a posléze i Bedřich Köhler a Karel Pilař, ani jeden z výše jmenovaných ale nepropasíroval puk za záda gólmana Hanáků.

I prostřední část načal pohlednou akcí nový centr první útočné hradecké letky, tentokrát ale z mezikruží Knotek minul. To samé prakticky vzápětí se povedlo na druhé straně Pavlu Skrbkovi, jenž zakončil přečíslení střelou mimo Kacetlovu branku. Oba týmy se prezentovaly aktivním hokejem, avšak bez většího množství vyložených šancí. To změnil svým průnikem až Jan Eberle, jenže taktéž mířil mimo. I tak to byl ale Mountfield, kdo se jevil aktivněji.

To Hradečtí potvrdili i v následné nabídnuté přesilové hře, kdy Jaroslav Kudrna po přihrávce na hranici brankoviště mohl zakončit, trefil však jen Vošvrdovu lapačku. Pravděpodobně největší šance Východočechů ve druhé části tak přišla vniveč, stejně jako následný pokus Rudolfa Červeného z třicáté minuty, jenž z pravého kruhu zamířil doprostřed brány, tedy do místa, které olomoucký brankář kontroloval.

Přestože domácí moravský celek jasně přehrávali, mohli být Kohouti týmem, který se jako jediný ve druhé části prosadil. Jmenovec do té doby jediného střelce zápasu Jan Knotek chytře využil chyby v obraně Hradce a po pravé straně se protáhl až před Ondřeje Kacetla, jehož zachránila dobře postavená branková konstrukce, konkrétně její pravá tyč. Po dalších pěti minutách to Mora zkoušela znova, jenže ani Miroslav Holec nadvakrát na Kacetla nevyzrál.

Poslední dvacetiminutovku načal Hradec přesilovou hrou, k šanci se ale až po jejím skončení dostal Martin Pláněk, jehož ránu od hrazení Vošvrda vykopl betonem. Olomouc vypadala, jako by začala nabírat obrátky, důkazem toho budiž další pokus zblízka Jana Knotka. Ten samý hráč jen o chvíli později neproměnil dorážku po střele Matěje Pekra.

Poté na druhé straně zazlobil Brian Ihnačák, jenž zakončoval přečíslení tři na dva, ale na brankáře hostí nevyzrál. Deset minut před koncem to vypadalo, že domácí už utkání „doklepou“ do vítězného konce. Studenou sprchu jim ale připravil Miroslav Holec, jenž ujel ve vlastním přečíslení do samostatného úniku, v němž nedal Kacetlovi do horní části branky nejmenší šanci.

Hradec si sice vypěstoval doslova drtivý tlak, k němuž napomohla i dvojnásobná přesilovka trvající dvě minuty, jenže přetavit v branku se mu ji ne a ne povést. Na Vošvrdovi si vylámali zuby jak Bedřich Köhler, tak i Adam Courchain a zápas tak dospěl do nájezdů. Ty nahradily po domluvě obou celků prodloužení s tím, že se pojede pět sérií.

V dovednostní disciplíně prokázali více umu Olomoučtí, Aleš Jergl trefil ještě tyčku, ale Miroslav Holec i Petr Kafka se nemýlili. Jelikož za Hradec se prosadil jenom Adam Courchaine, vítězem se stal hostující celek z Moravy.

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Měli jsme docela stabilní a dobrou první dvacku, v další fázi zápasu bylo znát, že je Olomouc se svým hokeje malinko dále v tom, že za sebou mají více zápasů. Začali nás trochu přehrávat, spokojeni jsme tak půl na půl. Byly tam dobré věci, ale ještě zdaleka nejsme tam, kde bychom měli být.