Report ze zápasu CHM vs. OLO (2:3)

Piráti Chomutov

2:3p

(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Utkání se neslo už od začátku podle očekávání ve velmi defenzivním stylu. Do první větší šance se dostal až na konci páté minuty Jan Káňa, který se po nešťastné rozehrávce Stanislava Dietze ocitl před odkrytou klecí Pirátů. Slovenský fantom v brance se ale rychle přesunul. Ve třinácté minutě si během početní výhody vypracovali domácí silný tlak, z něhož však Konráda ohrozila jen střela Juraje Valacha od modré čáry. Ta ovšem skončila jen na vestě brankáře.

V závěru přesilové hry po dlouhém míření vypustil ze své hokejky projektil mířící do pravé tyče Ivan Huml. Po odrazu od brankové konstrukce skončil kotouč pod gólmanem Mory. Probíhala sedmnáctá minuta, kdy po levé straně unikal Vilém Burian, avšak i proti němu Laco zasáhl. Bombu na vzdálenější tyč zlikvidoval lapačkou. Až se sirénou oznamující konec první třetiny padl úvodní gól. To Piráti hráli dvojnásobnou přesilovou hru. Střela od modré čáry od Vladimíra Růžičky se po odrazu od obránců dostala až k Michalu Vondrkovi, jenž puk nalepil pod břevno.

Kohouti do prostřední periody vstoupili aktivně. V 23. minutě pálil z pravého kruhu Jan Káňa jen do spojnice tyčky a břevna. Už o půl minuty později bylo vyrovnáno. Tvrdou ránou z pravého kruhu ihned po vyhraném vhazování překvapil Laca Jan Jaroměřský . V polovině zápasu se v SD ARÉNĚ udála akce, která se úplně vymykala tempu tohoto utkání. Přečíslení tři na jednoho vyřešili Piráti ukázkově. Vladimír Růžička zadovkou našel Jana Havla, který ihned poslal kotouč k druhé tyči na Adama Dlouhého. Ten po přesném zakončení mohl slavit premiérovou trefu v dresu Chomutova .

V 36. minutě dostal od levého mantinelu přihrávku až na zadní tyč odkud však klec domácích přestřelil. Minutu před koncem druhé části přihrál Adam Dlouhý z pravé tyči osamocenému Romanu Chloubovi, jenž ovšem nedokázal zakončit. Fanouškům Pirátů se v 48. minutě zatajil dech poté, co se kolem klece obtočil Kevin Sundher. Kotouč projel podél brankové čáry, ale nakonec skončil mimo.

Obrovský závar byl kolem Konráda v padesáté minutě. Zakončovali Skokan, Růžička i Tomica. Ani jeden však černou gumu do branky nedostali. Chyba domácí defenzívy zapříčinila, že se o minutu později do šance dostal Petr Strapáč. Zpoza klece se mu však nepodařilo gólově zakončit. V posledních pěti minutách začali hosté hrát aktivněji. Žádnou větší šanci si nepřipravili, ale Piráty drželi zamčené v obraně.

Vše se změnilo až 93 sekund před koncem. Ránou od modré čáry přímo po vhazování procedil puk do chomutovské klece Martin Vyrůbalík. Následné prodloužení se hrálo jen 24 vteřin. Rychlou otočkou překvapil obránce Pirátů Jan Knotek, který se hnal sám na branku. Prudkou střelou k pravé tyči překvapil Jána Laca a dokonal tak obrat hokejistů za Hané. Olomouc tak z tohoto utkání vytěžila 2 body po výhře v prodloužení.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Nutno přiznat, že v závěru jsme měli pořádnou dávku štěstí. Celý zápas jsme prohrávali a nemohli se dostat přes chomutovskou obranu. Domácí skvěle bránili střední pásmo a nám chyběly střely. Za výsledek jsme samozřejmě rádi, protože průběh zápasu rozhodně nenasvědčoval tomu, že nakonec vyhrajeme.