Report ze zápasu HVP vs. OLO (7:2)

HC Hvězda Praha

7:2

(0:2, 6:0, 1:0)

Kohouti vlétli na soupeře skvěle. Hned v šesté minutě využili zásluhou Vojtěcha Neorala přesilovou hru a šli do vedení. Domácí trpěli svou nedisciplinovaností a ve vlastním oslabení obdrželi i druhou branku. V čase 18:44 se prosadil Tomáš Navrátil a stav 2:0 pro Moru vydržel i do první sirény.

Druhé dějství ale patřilo čistě domácím. Nejprve po necelých třech minutách od úvodního buly snížili, když se prosadil Adam Suk. Hvězda Praha poté přidala na obrátkách a v rozmezí čtyř minut a jedné sekundy přidala čtyři góly. Dvakrát se do listiny střelců zapsal Lukáš Brož a po jednom zářezu si připsali také Richard Štípek a Jakub Kulich. Třetinu hrůzy olomouckých hokejistů dokonal šestou brankou domácích Jiří Dohnal. Po čtyřiceti odehraných minutách Pražané vedli 6:2.

Dorostenci Mory se snažili svého soupeře dorovnat, nicméně defenziva Hvězdy se od druhé části hry výrazně zvedla. Navíc Pražané přidali další branku. Necelých pět minut před koncem základní hrací doby vstřelil svůj první gól utkání Matěj Doležel a definitivně udělal tečku za hokejovým představením domácího celku. Hvězda zvítězila nad dorostem Olomouce 7:2.