Report ze zápasu KVA vs. OLO (5:0)

HC Energie Karlovy Vary

5:0

(1:0, 2:0, 2:0)

Již na začátku první třetiny byla Olomouc aktivnější. V první minutě se Jan Káňa pokusil dělovkou z mezikruží překonat Novotného, to se mu však nepovedlo. Energie vzápětí odpověděla, kdy následovalo několik střel mířených na olomouckou klec. Domácí se opakovaně snažili dostat do útočné třetiny, to jim však olomoučtí obránci nedovolili. V 7. minutě se za hvizdu nespokojených domácích fanoušků odebral na trestnou lavici Martin Kohout, který si odpykal dvě minuty za vysokou hůl. Hosté ale přesilovku nevyužili. Ve 14. minutě byli karlovarští velmi blízko gólu, do úniku se totiž dostal Tomáš Mikúš, přijímaje přihrávku od Romana Vlacha, Konráda však neprostřelil. V 19. minutě domácí vstřelili ukázkový gól, o jenž se postaral Tomáš Rachůnek, kterému z prakticky nulového úhlu přihrál Jakub Flek, Rachůnek pak jen nasměroval hůl a poslal puk do odkryté části branky.

Druhá třetina byla poměrně vypjatá, k vidění bylo mnoho střel i vyloučení. V 26. minutě se domácí dočkali přesilovky díky vyloučení Bruna Mráze za sekání, využita ale nebyla. Ve 29. minutě měl Ondřej Šafář pěstní souboj s Janem Káňou. Oba hráči si za vyrovnanou bitku vysloužili desetiminutový trest. V 33. minutě se domácí posunuli do dvoubrankového vedení. Jakub Flek jedoucí podél levého mantinelu přihrál Dávidu Grígerovi, který puk prošťouchl mezi Konrádovy betony. Na další gól se nečekalo dlouho. Pouhé čtyři sekundy domácím stačily na využití přesilovky. Václav Skuhravý totiž v 39. minutě tečoval střelu Michala Plutnara a Energetici se dostali do vedení 3:0.

Třetí dvacetiminutovka začala obdobně jako ta druhá, jen bylo více střel a méně vyloučení. V 52. minutě Energie přidala čtvrtý gól, který, po přihrávce od Rachůnka vstřelil Jakub Flek, když si olomouckého brankáře položil na led a jednoduše zakončil. V 53. minutě byl Jaroměřským položen na zem domácí obránce Petr Stloukal, který utkání nedohrál. V 60. minutě si domácí pojistili výhru pátým gólem, který vstřelil Dávid Gríger z mezikruží.

Mora tak vítězství z domácího ledu nepotvrdila a ze západu Čech se vrací bez bodu. Šanci na reparát však bude mít už v úterý, kdy se představí na domácím ledě proti Třinci.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Snažili jsme se připravit na to, že Olomouc po nevydařeném domácím utkání s Chomutovem na nás vlítne a zatlačí. Na nás si myslím, že byla trochu vidět únava z pátečního derby, které nás stálo opravdu hodně sil. V první třetině jsme měli špatný pohyb, hráli jsme špatně na kotouči, dělali jsme spoustu zbytečných chyb, dostávali jsme sami sebe pod tlak, a to, že jsme dali z ojedinělé šance jeden gól pro nás byl malý sportovní zázrak. Od druhé třetiny jsme se trošičku zlepšili, hlavně od druhé poloviny, kdy jsme hráli trpělivě a zodpovědně a byli jsme úspěšní a produktivní z brejkových situací. Ve třetí třetině jsme si to utkání už dokázali pohlídat a nepouštět soupeře do nějakých větších šancí, čímž jsme pomohli našemu brankáři a také tomu, abychom získali další tři body. Výhra nás velmi těší, protože nás čeká série tří zápasů venku, takže jsme rádi, že se nám povedlo z posledních zápasů vytěžit tolik bodů.