Report ze zápasu OLO vs. ZLN (1:2)

1:2p

(0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

PSG Berani Zlín

Již od úvodních minut byli aktivnějším týmem domácí, Sedláček ve třetí minutě musel řešit tutovku, kdy ho nejprve střelou prověřil Ostřížek a posléze dorážel Mráz. Tlak Kohoutů přerušilo až vyloučení Jana Jaroměřského, který šel pykat za sekání. Chvíli po skončení přesilové hry poslal přihrávku na Šlahaře Honejsek, ale první jmenovaný promáchl, a tak se skóre neměnilo.

Šance střídala šanci, v další vyložené pozici se ocitl Mráz, ale ztroskotal na betonech Sedláčka. Další snahy Olomouce znovu zbrzdilo vyloučení a Zlín hrál druhou přesilovou hru. V té dobře pracovala domácí obrana a Ševce ze Zlína téměř k ničemu nepustila. Po vypršení dvouminutového trestu se Hanáci znovu pustili do útoku, Sedláček měl mnohem více práce než Konrád, ale i samostatný únik Aleše Jergla dokázal zastavit. V závěru první třetiny se musel mít na pozoru i domácí brankář, neboť Kulda se snažil prosadit ranou do šibenice, následnou dorážku v předbrankovém prostoru nedopustil Škůrek.

Zlín začínal druhou periodu v přesilové hře, neboť ještě v závěru té první byl vyloučen domácí kapitán za hákování. Jenže ani třetí přesilovou hru hosté nevyužili, Konrád si poradil se všemi střelami, i s tečí Ference. Ševci lépe bránili střední pásmo a to činilo Kohoutům při přechodu do útočného pásma problém. I přesto se ale do stoprocentní šance dostala nová posila Hanáků – Tomeček – ale ani ten neuspěl.

Hra se přelévala ze strany na stranu, ale trochu aktivnější byli domácí. V další tutovce se ocitl Skladaný, který upláchl v brejku, jeho ránu Sedláček vyrazil betonem a Ondrušek se k dorážce nedostal. Na druhé straně se málem do samostatného úniku dostal Popelka, ale při přebírání kotouče mu černá pryž přeskočila přes hokejku a Konrád si mohl oddychnout.

Domácí brankář předvedl další pohledný zákrok lapačkou proti dělovce Poletína. Stejný hráč se v závěru druhé třetiny prosmýkl mezi třemi protihráči a téměř zakončil, v poslední chvíli zapracoval jeden z olomouckých obránců. V závěru ještě Sedláčka prověřili Kolouch s Jerglem, zlínský brankář s jejich střelami ale neměl problém, a tak šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu třetí třetiny se Jergl s Holcem řítili v přečíslení dvou proti jednomu, ale druhý jmenovaný nedokázal skákavý kotouč usměrnit přesně a minul branku. Skóre se měnilo až po střele Jana Káni, když procedil puk až za Sedláčka. Po vstřelené brance hráli Kohouti uvolněněji, čehož se snažil využít Honejsek, ale neúspěšně. Ve hře čtyř proti čtyřem, která následovala po konfliktu Vyrůbalíka s Kubišem, se dokázal prosadit i Zlín. Na osu hřiště dostal přihrávku Jiří Ondráček, který nekompromisně poslal puk do šibenice.

Následovala přesilová hra Kohoutů, neboť Fryšara obdržel 2+10 minut za zákrok do oblasti hlavy a krku. V početní výhodě se v největší šanci ocitl Jergl, ale jeho dělovka mířila vedle branky. Hra měla velký spád, Konrád předvedl fantastický zákrok betonem proti Poletínovi. V závěru třetí třetiny se už ani jeden z týmů neprosadil a utkání tak pokračovalo do prodloužení.

Prodloužení začalo útočnými snahami Kohoutů, ale Zlín hrál výborně takticky i pozičně a nepouštěl Kohouty do střeleckých pozic. Ševci si na svou šanci počkali, Jakub Šlahař se dostal do samostatného úniku a střelou do protilehlé strany branky, než kam směřoval Konrádův beton, rozhodl zápas.

OHLASY

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Náš výkon byl o něco lepší než výsledek. Vytvořili jsme si velké množství šancí, které jsme bohužel neproměnili. Musíme na tomto aspektu hry zapracovat, v ostré sezóně nás to může mrzet, ale pozitivem je, že jsme si ty šance alespoň vytvořili. Soupeře jsme výrazně přestříleli, takřka o 20 pokusů. Na to se ovšem rozhodně nehraje, konečný výsledek je tak vůči nám hodně negativní. V přípravě jsme odehráli výborná i horší utkání, celkově můžeme být spokojeni s penzem udělané práce i některými zápasy. Menším mínusem jsou zranění některých hráčů.