Report ze zápasu OLO vs. VIT (3:4)

3:4p

(1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Olomouckým juniorům se v přípravě zatím vůbec nedařilo, nepřipsali si ani jedno vítězství a v posledním zápase proti Zlínu museli zkousnout vysokou porážku 3:7. Zato Vítkovice uspěly na osmém ročníku mezinárodního turnaje Ostrava Hockey Cup, ze kterého si odnesly bronzovou medaili.

Utkání začalo ve vysokém tempu, aktivnější byli hosté, kteří se v šesté minutě ujali vedení gólem Jana Bernovského. Olomouc měla šanci vyrovnat, jenže za Bartošákovými zády pouze zazvonila tyč. Radovali se naopak hokejisté na vedlejší střídačce. V čase 11:50 vyslal Martin Ryšavý prudkou střelu od kruhů, po níž se zavlnila síť za zády brankáře Hasaly. Ještě do konce třetiny se domácím podařilo vsítit kontaktní gól zásluhou Jana Kučery.

Vítkovice ve druhé třetině opět odskočily na rozdíl dvou branek poté, co se jim podařilo zužitkovat tlak v útočném pásmu. Střelecký úspěch si tentokrát připsal Vojtěch Lednický. Olomouc na to však dokázala parádně zareagovat a ani ne o tři minuty potom se z gólu radoval domácí bek Matúš Hlaváč. Ve třetím dějství pak domácí ke dvěma tyčkám přidali také vyrovnávací střelu. Kotouče u kruhů se zmocnil Jan Štědrý, který propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal tak zápas do prodloužení. V něm se v čase 60:37 prosadil vítkovický Martin Ryšavý, který rozhodl o tom, že si Ridera z Hané odvezla vítězství.