Report ze zápasu KVA vs. OLO (3:4)

HC Energie Karlovy Vary

3:4p

(2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Začátek první třetiny nebyl moc akční. Hra se přesouvala z jedné strany na druhou a oba týmy hrály vyrovnaně. Prvním střelcem se stal Marek Pastyřík, který se prosadil v deváté minutě. Společně s Otakarem Šikem projeli středním pásmem a Šik nahrál Pastyříkovi od modré, ten z mezikruží propálil Matouška. Olomouc reagovala na gól agresivnější hrou a méně bránila. Po čtyřech minutách toho litovala. Ve 13. minutě si připsal na konto druhý gól Marek Pastyřík. Tomu se ve spolupráci s Otakarem Šikem a Jiřím Janatou podařilo několika střelami rozhodit brankáře hostů a puk do branky doslova dotlačili. Zbytek dějství se odehrával převážně v obranném pásmu Olomouce.

Ve druhé třetině byli hosté jako znovuzrození. Již od samého začátku třetiny hráli na tělo a snažili se ze všech sil. Ve 29. minutě nastal na střídačce hostů trochu chaos a na ledě hrálo najednou šest hráčů. Této početní převahy domácí využít nedokázali a hra dále pokračovala za stavu 2:0. Ve 32. minutě se poprvé radovali i hosté. Po mnoha dorážkách Pěchovy střely se podařilo Pavlu Tomaníkovi došťouchat puk za Grančarovova záda. Po inkasování gólu přešli Energetici do defenzivního pojetí hry a zprvu se jim to dařilo. Dvě minuty před koncem druhé části se ve 38. minutě trefil Jan Tlačil, který si chytře počkal za střídajícími protihráči a po přihrávce od Chodounského přesně trefil horní růžek brány.

Poslední dějství ovládli hosté, domácí v ní nedokázali ubránit své dvoubrankové vedení. Ve 49. minutě byl střelecky úspěšný Martin Pěcha. Ten se po zachycení puku ve střední části ledové plochy a střele Tomaníka dostal ke gólové dorážce. Na Pěchu navázal v 55. minutě Michal Smutný. Při kombinaci v útočném pásmu se mu jako třetímu olomouckému hráči podařilo skórovat a šance na výhru byly před koncem třetiny znovu vyrovnané.

Do prodloužení vyjeli hosté nabuzení úspěšnou třetinou. Naopak domácí působili sklesle a v 62. minutě jejich trápení ukončil Filip Palička.