Report ze zápasu VIT vs. OLO (4:3)

HC Vítkovice Ridera

(1:1, 2:1, 1:1)

V první třetině viděli diváci na zimním stadionu v Ostravě dvě branky. Nejprve se prosadili domácí zásluhou Vojtěcha Lednického, kterého našel Bernovský a vítkovický forvard poté s přehledem prostřelil Mokrého. Na druhé straně Hanáci vyrovnali díky přesné trefě Tobiáše Handla. Olomoucký útočník si počínal podobně jako jeho soupeř při první brance zápasu a prostřelil vítkovického brankáře.

Druhou část zvládli lépe domácí, kteří se dokázali dvakrát prosadit. Nejprve na konci 24. minuty využili zásluhou Jakuba Mrvy přesilovou hru a poté minutu po vyrovnávající brance Hanáků, o kterou se postaral Tomáš Krupa, opět udeřili z hole Petra Fridricha a po čtyřiceti minutách tak vedli o jednu branku.

Ve třetí periodě dlouho žádná branka nepadla. Až necelých šest minut před koncem dokázali Kohouti vyrovnat. Lukáš Pírek nachytal nenápadnou střelou od modré domácího gólmana a bylo opět srovnáno.

Jenže i když to vypadalo, že o vítězi se bude muset rozhodnout v nastaveném čase, vzali si Vítkovičtí opět vedení zpět. Adam Beránek dostal přihrávku před bránu, zakončil pod horní tyč a tři minuty před sirénou tak rozhodl o vítězi utkání.

Hanáci tak nenavázali na vysoké vítězství doma s Libercem a i podruhé v sezóně odcházeli ze zápasu s Vítkovicemi poraženi.