Report ze zápasu OLO vs. MBL (2:5)

(1:2, 1:2, 0:1)

BK Mladá Boleslav

Na začátku utkání byla aktivnější Olomouc. Hned v úvodu dostali domácí k dispozici přesilovku, ve které si vytvořili tlak v útočném pásmu. V ní se do největší šance dostal Šimon Groch, jehož střela se jen otřela o boční síť branky hostů. Pouhé 2 sekundy po konci početní výhody se ke střele dostal Šimon Groch znovu, tentokrát však už mířil přesně a poslal tak Hanáky do vedení. První velká šance hostů přišla po chybě obrany v rozehrávce. Brouček se ocitnul sám před brankářem Špunarem, jeho střelu však obrana Olomouce zblokovala. Poté šli Kohouti poprvé do oslabení. toho využil Karel Křepelka, který po kombinaci s Václavíkem a Broučkem vyrovnal stav utkání.

Poté se hra zdržovala převážně v obranném pásmu Olomouce. Další velkou šanci ke skórování měl Dominik Vacík, jeho střela však skončila na tyči. Za nedovolené zákroky byli hráči obou celků posláni na trestnou lavici. Při hře 4 na 4 si vytvořili Bruslaři obrovskou šanci, kdy nejprve osamocený Křepelka trefil betony Špunara. Odraženého puku se zmocnil Dlask, ale ten úplně prázdnou branku přestřelil. Poté hrála Mladá Boleslav přesilovku 4 na 3. V ní poslal Bruslaře do vedení Michal Simon. Do konce první třetiny bylo klání v režii mladoboleslavských hráčů.

Do druhé části hry vstoupili lépe hosté. Ti si vytvořili dlouhý a nebezpečný tlak v obranném pásmu Mory. Největší šanci měl Snášel, Špunar jeho střelu přes zakrytý výhled vůbec neviděl, přesto dokázal tuto ránu vyrazit. Při zmatku před olomouckou bránou se dostal ke kotouči Michal Simon, který jen zasunul puk za záda olomouckého gólmana. Zanedlouho přišla pro Olomouc další rána, když se Dominik Vacík dostal k odraženému puku, který s přehledem poslal do odkryté branky. Olomouc dokázala ale bleskově odpovědět, Joshua James Mácha vyslal tvrdou ránu od modré a ta skončila až v boleslavské síti.

Velkou šanci ke skórování měl mladoboleslavský Tomáš Dlask, jeho střela v úniku při oslabení ale skončila jen v náručí Špunara. O další velikou šanci hostů se postaral také Šíma, který se při zmatku před brankou dostal k puku. Jeho střelu ale se štěstím zblokovala olomoucká obrana.

Hned v úvodu třetí třetiny měl velkou gólovou příležitost Mácha, jeho přihrávka na osamoceného Ministra ale přesná nebyla. Poté se většinu času hrálo v obraném pásmu domácích. Další velká šance přišla až v závěru zápasu, postaral se o ni Tobiáš Handl, překonat brankáře Stuchlíka se mu však nepovedlo. Poté se ještě Jan Závora dostal v úniku ke střele, kterou umístil přesně do levého rohu olomoucké branky. Mladá Boleslav pak už do konce kontrolovala hru, aby nedovolila Olomouci si vytvořit větší šanci.

OHLASY

Karel Beran (HC Olomouc): „Soupeř byl lepší. Prostě byl víc pohyblivější, měl víc puků, byl důraznější. My jsme dneska všude byli pozdě a neměli jsme sílu na to, abychom to nějak zvrátili, samozřejmě tam byly situace, kde by se to mohlo podařit, ale musím dnes uznat sílu soupeře.