Report ze zápasu PLZ vs. OLO (3:4)

HC Škoda Plzeň

3:4p

(0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Úvodní periodu začali Hanáci bleskově. Tomeček se v rozmezí tří minut dostal hned dvakrát do samostatného úniku, ale ani jednu ze šancí nevyužil. V páté minutě bylo ale nařízeno trestné střílení, se kterým si Radim Hradil zkušeně poradil. Do konce třetiny přidali na obrátkách i domácí Indiáni. Hru sice vyrovnali, nicméně na defenzivu Mory nevyzráli a po dvaceti minutách tak šli do kabin s jednobrankovým mankem.

Plzeňští se nevzdávali a v početní výhodě srovnali krok. Aleš Mazanec se dostal po pasu Boráka do předbrankového prostoru, odkud se nemýlil. Netrvalo to však ani tři minuty a Mora si vzala vedení zpět na svou stranu. Přesně dvě vteřiny po vypršení přesilové hry se prosadil Matyáš Fasner. Ještě do poloviny zápasu bylo ale opět srovnáno. Matyáš Borák se po přihrávce do slotu s kotoučem moc nemazlil a pohotovou ranou srovnal. Olomoucký gólman Nowak si s dalšími šancemi Indiánů poradil a po druhé siréně platil nerozhodný stav 2:2.

Poprvé se domácí ocitli ve vedení po 57 sekundách od úvodního buly třetí třetiny. Před brankou připravený Petr Kubíček poslal kotouč od Eichlera až za záda brankáře Mory. Kohouti se však rozhodně nevzdávali a využili chyby domácí lavičky. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě potrestal Jakub Belan, jenž po skvělé kombinaci zakončoval do odkryté klece. Celý zápas nakonec dospěl až do prodloužení.

V hokeji platí pravidlo nedáš, dostaneš, což se potvrdilo i v tomto utkání. Po obrovské šanci napálil Hodinář jen tyčku Nowakovy svatyně. Na druhé straně vyplaval naprosto osamocený Michal Tomeček, který se už nemýlil a vystřelil bod navíc pro Kohouty. Juniorka Mory tak v Plzni zvítězila 4:3 po prodloužení.