Report ze zápasu KVA vs. OLO (2:1)

HC Energie Karlovy Vary

(1:0, 0:1, 1:0)

Hned v úvodních sekundách si Karlovy Vary připravily první střeleckou příležitost. Kmec byl ale připravený. Poté si šel na trestnou lavici odpočinout Rajzík za zdržování hry. V početní výhodě se před olomoucké brankoviště natlačil Kupčo, který přihrál na úplně volného Kryštofa Bulku. Ten svou střelou do nekryté branky otevřel skóre utkání.

Hanáci mohli rychle odpovědět, střela Kučery však šla mimo tři tyče. O vyrovnání se pokusil také Ministr, avšak jeho rány od modré vyrazil domácí gólman. Energetici si opět zahráli přesilovku, tentokrát ji ale Kohouti ubránili. Svou zásluhou měl na tom také Kmec, jenž vytasil proti střele Šmajdy perfektní zákrok.

Na začátku druhé části hry měl olomoucký brankář opět plné ruce práce. Nejprve si musel poradit se střelou Kupča, poté také s dorážkou Šmajdy. Olomouc mohla vyrovnat v přesilové hře, svou nedisciplinovaností se oni ale sama připravila. Poté se Kučera prokličkoval až před brankoviště, kde jeho pokus zastavil výborným zákrokem Dybal.

V čase 39:07 se Hanáci konečně prosadili. O vyrovnávací gól se postaral v přesilové hře Matyáš Fasner, který dorážel tvrdou střelu Stratila od modré. Za pouhých 27 vteřin si mohli domácí vzít své vedení zpět, avšak pokus Adámka zastavila branková konstrukce.

Třetí dějství otevřel únikem Seidler, nicméně zakončení se mu příliš nevydařilo. Do další větší šance se dostal také Šlechta, ani nadvakrát však Kmece nepřekonal. Příležitost ke skórování měl také Botoš s Bulkou, bekhendová střela druhého zmiňovaného ale nebyla dostatečně důrazná. V závěru si Hanáci ještě zahráli přesilovku, avšak prosadit se nedokázali.

V 59. minutě se Matteo Kočí dostal ke kotouči, napřáhl se na modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Karlovy Vary tak opět vedly. Hanáci se ještě pokusili s nepříznivým stavem něco udělat, jenže šli po krosčeku Ministra a protestech olomoucké střídačky do tří. Olomouc tak svou pětizápasovou šňůru výher neprodloužila, ze západu Čech se vrací bez bodu.