Report ze zápasu HKM vs. OLO (0:3)

Mountfield HK

0:3

(0:1, 0:1, 0:1)

Úvod duelu v hradecké ČPP aréně byl poněkud vlažný a Hradec Králové i Olomouc se poměrně dlouho dostávaly do tempa extraligového zápasu. První náznaky nebezpečných pokusů přišly až krátce před polovinou periody, kdy pálil z kruhu hradecký Jank následován na druhé straně kluziště z protiútoku Kuncem.

První gólová radost přišla o dvě minuty později, kdy se z rychlého kontru prosadil ve svém prvním letošním zápase Joshua James Mácha, kterého mezi kruhy našel Anděl a mladičký útočník Olomouce poslal Moru do vedení, a zároveň zapsal svoji první extraligovou branku. Ve zbytku první třetiny se gólu diváci v Hradci Králové nedočkali i díky brankáři Lukášovi, který svůj tým držel taktéž ve svém prvním letošním startu za Kohouty.

Lvi v prostřední části základní hrací doby převzali otěže zápasu a začali být hlavně v útočné třetině mnohem více nebezpeční, napříč celou třetinou je ovšem trápilo zejména zakončení. Olomoučtí se také ale dostávali do svých šancí a jednu takovou, poněkud nenápadnou, zužitkoval po trase Ondrušek – Káňa - Lukáš Nahodil poslední jmenovaný přesnou dorážkou v předbrankovém prostoru a navýšil tak vedení Mory na rozdíl dvou branek.

Hradečtí měli obdobně jako do druhé části skvělý vstup i do třetí třetiny, stále však troskotali na nemožnosti překonat pevnou obranu Hanáků, kteří vědomi si svého dvougólového náskoku se nikterak netlačili zbytečně dopředu a zavírali střední pásmo. Hradci Králové, který v týdnu jako jediný český celek postoupil do play-off Ligy mistrů po vysoké výhře 8:2 nad ledními medvědy z Berlína, nenacházel recept na pevný blok Hanáků.

Nic na tom nezměnila ani závěrečná fáze zápasu. Lvi z ČPP arény to zkusili ještě tři minuty před koncem se hrou bez brankáře, ani výhoda jednoho muže navíc ale svěřencům trenéra Martince nepomohla. Více než dvě minuty před koncem navíc stvrdil svým druhým gólem v sezóně Jakub Navrátil výhru 3:0.

Petr Svoboda (Mountfield HK): „V první třetině jsme nehráli hokej, jaký jsme si představovali. Už jak říkal kolega, Olomouc nás do ničeho nepouštěla. Do nějakých vyložených šancí jsme se dnes bohužel nedostali. Klukům nejde upřít bojovnost a snaha, ale k první třetině jsme měli přistoupit jinak. Pokud každý večer nebudeme hrát na hraně svých možností, nemůžeme porazit nikoho. Hosté byli lepší a zaslouženě vyhráli.“