Report ze zápasu LIB vs. OLO (2:0)

Bílí Tygři Liberec

2:0

(0:0, 2:0, 0:0)

První dvacetiminutovka utkání mezi Bílými Tygry a Olomoucí gól nepřinesla, ačkoli ve velmi nadějné šanci se necelou minutu před zazněním sirény ocitl domácí Filippi. V rozhodující okamžik ale libereckému forvardu sklouzl kotouč z hole. A v podobném duchu začala také druhá dvacetiminutovka – ve 21. minutě se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, přihrávku Libora Hudáčka ale jeden z olomouckých beků zablokoval.

Liberec si to ovšem nemusel dlouho vyčítat, ve 25. minutě se střela – opět – z hole Libora Hudáčka odrazila přímo na čepel Michala Bulíře, který svou tečí otevřel gólový účet zápasu. Ve 33. minutě pak domácí celek zvyšoval na 2:0. poté, co se nechytatelnou dělovkou od modré čáry prosadil Tomáš Havlín. Olomouc byla ve druhé třetině neblíže gólu po střele Olesze, jenže kotouč tentokrát trefil jen tyč.

Ve třetí třetině se parádním zákrokem blýskl Branislav Konrád, když rukou dokázal vytlačit ránu Michala Bulíře, která mířila do odkryté klece. V závěru základní hrací doby to Hanáci zkoušeli s šesti bruslaři v poli. Snížení měl dvakrát na holi Petr Kolouch, jenže v obou případech se Marku Schwarzovi podařilo svou svatyni uhájit. Naopak Bílí Tygři mohli ještě v posledních vteřinách přidat další trefu, ale Petr Jelínek mířil mimo prázdnou bránu.