Report ze zápasu CHM vs. OLO (5:3)

Piráti Chomutov

5:3

(1:0, 3:2, 5:3,)

V úvodu hosté na Piráty vlétli. Po minutě a půl od prvního buly zakončoval Marek Laš z mezikruží. Jeho střela nad ledem Peterse nepřekvapila. O minutu později získal odražený puk v útočném pásmu Brett Flemming. Přihrávkou k pravé tyči našel Pavla Klhůfka, ale ten kličkou na Konráda nevyzrál. V páté minutě vypálil od modré čáry David Škůrek, jehož ránu někdo mezi kruhy tečoval. Puk po teči zamířil přímo do pravé tyče pirátské svatyně a následně zůstal ležet v brfankovišti. Domácím se vsak s vypětím všech sil podařilo zamést kotouč do bezpečí.

V jedenácté minutě se Hanáci ujali vedení. Přihrávku Petra Koloucha z rohu našel u levé tyče Jan Káňa, a z voleje přesně zakončil. V patnácté minutě zakončoval z mezikruží Jan Stránský. Po zákroku se černá pryž odrazila k Lukáši Vantuchovi, který však přestřelil branku. O minutu později byl osamocený Vladimír Růžička mezi kruhy. Z gólové pozice si však na Branislava Konráda nepřišel. V poslední minutě ujel obraně po chybě Stanislava Dietze olomoucký forward Bruno Mráz. Jeho zakončení ovšem nebylo přesné.

Piráti po první pauze vstoupili do třetině aktivněji a po řadě šancí se přeci jen nakonec radovali z gólu. Ten padl ve dvacáté třetí minutě. Z pravého rohu kluziště našel Brett Flemming křižnou přihrávkou na levém kruhu Bohumila Janka, který přesnou střelou na vzdálenější tyč branky překonal Branislava Konráda. O minutu později zakončoval z levé strany Lukáš Kovář. Puk po odrazu od Konrádova ramena zůstal ležet před brankovištěm. Strážce branky hostů našel však kotouč jako první. O sedmnáct sekund později rána ihned po vhazování rozezvonila tyč za Justinem Petersem. Střelecký pokus byl tak prudký, že až videorozhodčí musel potvrdil, že se jednalo pouze o nastřelení brankové konstrukce.

V třicáté páté minutě došlo k obratu ve skóre. Po nahrávce mířící mezi kruhy od Pavla Klhůfka rozevlál síť olomoucké klece Vladimír Růžička. O sto vteřin později spolupracoval opět Vladimír Růžička s Pavlem Klhůfkem a byl z toho další gól. Nejproduktivnější hráč domácích byl vyslána do uniku a vyzrála na Konráda bekhendovým blafákem. Po dalších čtyřiceti jedna vteřinách ovšem byl rozdíl opět jednobrankový. Ránu Matúše Hlaváče tečoval mezi kruhy Michal Matiaško. Mladý útočník, který zároveň zaznamenal svou první extraligovou trefu tak stanovil tak skóre utkání na 3:2.

Salvě střel Jana Stránského z pravé strany musel čelil Branislav Konrád při přesilovce Pirátů v úvodu poslední dvacetiminutovky. Slovenský gólman udržel stav neměnný. V čtyřicáté deváté minutě vyslal do úniku Ronald Knot svého spoluhráče Lukáše Vantucha. Ten zkoušel obelstít Branislava Konráda bekhendovým blafákem, ale mířil jen do pravého betonu slovenského brankáře. V padesáté první minutě v oslabení unikli dva Olomoučtí na jediného obránce. Petr Strapáč posunul puk z levé strany na Viléma Buriana, který z voleje trefil rameno Peterse. Petr Strapáč následně zakončoval z mezikruží po nahrávce zpoza branky, ale neúspěšně.

Skóre 4:2 svítilo na kostce nad ledem v čase 51:33, kdy se přesilovce trefil přesně od modré čáry Ronald Knot, jemuž nahrál Vladimír Růžička. Podobná situace se opakovala i opět minut později. Znovu duo Růžička – Knot a znovu branka domácích. Ronald Knot si tak připsal svou druhou zápasovou trefu. Jeho projektil zapadl přesně na vzdálenější šibenici, úspěšným nahrávačem byl tentokrát i Jakub Sklenář. Poslední snížení přišlo necelé tři a půl minuty před koncem. Po buly hokejisté Olomouce zrychlili forčeking a vybojovali kotouč na své hokejky. Křižnou nahrávku Františka Skladaného přetavil v gól střelou z první Miroslav Holec. Další gólu už se diváci nedočkali a po 60. minutách svítilo nad ledem skóre 5:3.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „V první třetině jsme vůbec neměli drive a energii, měli jsme sice vyložené šance, ale prohrávali jsme 1:0. Po první části jsme se snažili hráčům dodat energii a nabudit je. Myslím si, že to bylo vidět. Klíčový okamžik utkání bylo přeřazení Pavla Klhůfka do první lajny k Vladimíru Růžičkovi. Oba byli u dvou rozdílových branek. Škoda, že jsme inkasovali dvě branky po standartních situacích. Klíč k úspěchu však bylo využití dvou přesilovek. Mužstvo se potom uklidnilo a myslím si, že poté hráli tak, jak jsme si přáli. Jsem rád, že jsme stáhli bodovou ztrátu na Karlovy Vary jen na tři body a teď se musíme připravit na nejdůležitější část sezóny.“