Report ze zápasu JIH vs. OLO (5:4)

HC Dukla Jihlava

5:4p

(1:3, 3:1, 0:0 – 1:0)

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří měli hned v úvodních minutách několik solidních brankových příležitostí. V čase 02:26 svou převahu zúročili, Richard Diviš se prodral před Ritticha a přízemní ranou otevřel skóre. Neuběhly ani dvě minuty a stav na světelné tabuli se měnil znovu. Jiří Řípa vybojoval kotouč u pravého hrazení, načež jej poslal rozjetému Michalu Vodnému, který ranou do pravého horního rohu domácí branky navýšil olomoucké vedení.

V 6. minutě se podařilo domácím snížit, Filip Seman díky svému důrazu dotlačil kotouč společně s Halászem do sítě. Zanedlouho se skóre opět změnilo, Radim Kucharczyk zakončil pohlednou kombinaci hostí milimetrovou střelou. V závěru třetiny přišla po klidnější pasáži opět velká šance hostí, avšak David Rittich si se samostatným nájezdem poradil na výbornou, když se nenechal ukličkovat.

Druhá třetina započala velkou příležitostí Olomouce. Kotouč po delším tlaku poskakoval v domácím brankovišti, odkud jen se štěstím pro svěřence Petra Vlka nezapadl za Rittichova záda. V čase 28:49 bylo sníženo, když Adam Zeman využil dvojnásobnou početní výhodu a zakončil z voleje do odkryté části olomoucké branky. Hosté se však nenechali ukolíbat a ve 32. minutě vrátili dvoubrankové vedení na svou stranu poté, co si Jakub Herman počkal na přihrávku zpoza jihlavské branky.

Přesně za dvě minuty se skóre opět měnilo, Tomáš Čachotský nalezl přesným pasem Adama Zemana, který se prakticky ze stejné pozice jako tomu bylo o pár minut dříve nemýlil. Za několik málo vteřin bylo vyrovnáno. Filip Seman obdržel vynikající Kadlecovu zadovku, načež trefil přesně skulinku mezi Halászem a tyčkou.

Závěrečná perioda přinesla velmi aktivní hokej v podání domácí Dukly, Halásze zaměstnával jeden jihlavský borec za druhým. Seman, Kaláb ani Petr Mocek ale se svými pokusy neuspěli. Poté, co obě družiny přečkaly oslabení, přišla největší šance třetí části. Michal Důras se ocitl zcela sám před olomouckým brankářem, kterého se pokusil překonat pohotovou střelou nad levý beton. Kotouč však minul bránu. Dukla mohla rozhodnout o tříbodovém zisku těsně před závěrečným hvizdem. Halász však hosty proti pokusům Důrase a Zemana podržel.

Klání tak doputovalo až do prodloužení, které netrvalo příliš dlouho. Adam Zeman se totiž nadechl k individuální akci, prodral do útočného pásma a trefil skulinu mezi betony brankáře Mory. Dukla tak mohla slavit těsné vítězství po 5:4 prodloužení.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava) Vstoupili jsme do utkání velmi špatně, měli jsme slabý pohyb, soupeř nám pořád vybrusloval z koutů. Branky v podstatě padly po našich hrubých chybách, od toho se také odvíjel výkon. Já jsem si tedy v průběhu nevšiml nějakých zásadních ovlivnění zápasu. Na konci druhé třetiny a v průběhu třetí části jsme si vytvořili tlak, z čehož vyplývaly šance.