Report ze zápasu KLA vs. OLO (2:1)

Rytíři Kladno

2:1

(0.0, 1:0, 1:1)

Utkání od prvních minut odpovídalo tomu, že už vlastně o nic nejde. K vidění příliš ofenzivních akcí nebylo, o něco víc z obou brankářů se však zapotil Tomáš Vošvrda. První šance, která stála za zmínku, se udála právě před ním. Strnad měl v předbrankovém prostoru velmi dobrou možnost ke skórování, se svou dorážkou ale neuspěl, netrefil se totiž mezi tři tyče.

O tři minuty později poprvé v duelu ukázali své útočné schopnosti i hráči hanáckého mužstva, když v přečíslení dva na jednoho dával Pekr puk Rácovi, ten ale přesouvajícího se Cikánka v brance Rytířů nepokořil. Po chvíli na druhé straně musel další spolehlivý zákrok předvést Vošvrda, který pokryl dvě kladenské střely za sebou. Tři minuty před koncem první třetiny naopak prověřil Cikánka svou střelou zpoza obránce Aleš Jergl.

V prvních minutách druhého dějství Kladenští dostávali i ve hře pět na pět Olomoucké chvílemi pod tlak, z čehož mohla pramenit branka Ivana Majeského, ten své objetí hanácké klece ale nedokázal korunovat vstřeleným gólem. Na druhém konci kluzišti pálil z první Aleš Jergl, mířil však jen do míst, kde byl připraven domácí strážce svatyně.

Prakticky hned vzápětí vybízel ke skórování Vodný Knotka, druhý jmenovaný ale nedokázal před Cikánkem trefit letící kotouč. Byli to však Kladenští, kteří začali s posledními minutami druhé periody přitápět pod kotlem. Miloslav Hořava se zjevil před Vošvrdou zcela sám, olomouckého gólmana sice prostřelil, ten ale dokázal pomocí své hole puk ještě před přejitím brankové čáry zastavit. Kotouč se dostal ale jen k Tenkrátovi, který byl měl před sebou odkrytou klec, Vošvrda však zázračně zasáhl.

Kladenský nápor vyvrcholil vyloučením Marosze a v následné přesilové hře domácích se zrodila úvodní branka zápasu. Odražený puk se dostal k Pavlu Paterovi, který jej posléze zametl za bezmocného Tomáše Vošvrdu. Po čtyřiceti minutách tak Rytíři vedli o jeden gól.

Kladno na začátku třetí části pokračovali v nastoleném trendu z konce druhé dvacetiminutovky a znovu to přineslo své ovoce. Nahozený oblouček dokázal před Vošvrdou šikovně ve vzduchu trefit Vojtěch Šilhavý, díky kterému se domácí tým dostal do vedení o dvě branky. Kohouti ale reagovali bleskurychle. Do Škůrkova nahození položil svou hůl Ondřej Švaňhal a puk se snesl za Cikánkova záda.

Domácí se drželi na puku častěji než hosté, další branku Kladna mohl přidat Hořava, ten ale svou velkou příležitost v branku přetavit nedokázal. Ve zbývajících minutách třetí části už hra postrádala náboj, oba týmy už chtěli střetnutí dohrát hlavně v klidu a bez zranění.

Další branky už nepadli, a Mora tak v posledním utkání sezóny prohrála s kladenskými Rytíři 1:2. Radost z postupu ale tato prohra Hanákům určitě nepokazí.

Josef Zajíc (Rytíři Kladno): Zápas byl takové nutné zlo. Parádní výkon našich diváků, patří jim za to velký a hluboký dík a respekt. Myslím si, že nejlepší a nejdůležitější na utkání bylo to, že oba celky měly takovou podporu.