Report ze zápasu OLO vs. ZLN (2:0)

(0:0, 1:0, 1:0)

PSG Berani Zlín

Jen devět dní po vzájemném střetnutí na ledě Zlína se kohouti utkali s ševci podruhé a cíl byl jasný. Navázat na předchozí úspěch a potěšit fanoušky výhrou také na domácím ledě. Obrovským tahákem na zápas byla také premiéra nové olomoucké posily, Rostislava Olesze.

Olomouci se nástup do zápasu vydařil, už v první minutě Hufovi propadl puk, ale situaci ještě stihl zachránit jeden ze zlínských obránců. Poté už zahrozili i zlínští, Šlahař dvakrát číhal na přihrávku u tyčky, jednou ho ale zastavil faul domácích, podruhé výborný obranný zákrok. Největší šanci v první třetině si pak připsal zřejmě Laš, kterému Handl v pádu poslal puk před branku, olomoucký střelec však promáchl. Pozadu nezůstal ani nový přírůstek v řadách Olomouce, Rostislav Olesz, který jel sám na branku, ale faulovaný trefil jen tyč.

Druhou třetinu začali přečíslením dvou proti jednomu naopak Zlínští, Fořt ale skákavou přihrávku netrefil ideálně a poslal ji jen vedle branky. Ševcům se podařilo srovnat tempo hry a více se tlačili do branky, gólu se ale dočkali naopak kohouti. Ve 36. minutě totiž ze skrumáže u mantinelu poslal Kolouch puk na Valentu, který našel před brankou osamoceného Petra Strapáče. Olomoucký útočník si pak rozhýbal Kořénka a poslal puk do horní poloviny branky.

Ve třetí části Zlín přidal na obrátkách a několikrát sahal po vyrovnání. Hned dvakrát za Konrádem dokonce zazvonila tyč! Kohouti už si ale svůj náskok pohlídali. V posledních minutách navíc vítězství potvrdil gólem do prázdné branky Rostislav Olesz, pro kterého to zároveň byla i první trefa v olomouckém dresu, a to rovnou při premiéře. Hanáci tak porazili Zlín i podruhé v přípravě a mohou se směle chystat na úterní výzvu v podobě Komety Brno.

OHLASY

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Myslím, že z pohledu žádného trenéra se ten zápas moc nemohl líbit. Kvalita ledu byla špatná. Každý kotouč, který jel po ledě, tak skákal. To je velký problém, pak nemůžete v přesilových hrách hrát vůbec nic. Pro sebevědomí mužstva je ale důležité, že jsme vyhráli, že jsme dali aspoň ty dva góly. Co se celkově přípravy týče, vyhráváme nějaké zápasy. Možná bychom potřebovali něco prohrát. Ale my jsme bojovné mužstvo, snažíme se hrát v každém zápase na plno, na sto procent. Je důležité, že sebevědomí mužstva po těch výhrách stoupá. V těch zbylých čtrnácti dnech budeme pilovat ještě přesilové hry, oslabení, souhru, spolupráci… Doufejme, že hráči, kteří jsou lehce zranění se nám uzdraví a že budeme moci do toho prvního utkání nastoupit v plné síle.