Report ze zápasu PCE vs. OLO (3:0)

HC Dynamo Pardubice

3:0

(0:0, 1:0, 2:0 )

Hanáci si připsali velmi aktivní úvodní střídání, první větší šance však přišla až zkraje 7. minuty, kdy z kruhu prudce vypálil Vilém Burian. Dominik Frodl se ohlížel za sebe, ale kotouč nakonec ve výstroji udržel. O první větší ohrožení svatyně Branislava Konráda se Pardubičtí postarali až po osmi minutách hry, bránící hráči Mory ale poměrně rychle touš z předbrankového prostoru odklidili. Obrovskou gólovku si záhy vytvořil Burian, jenž pohotově zakončoval po akci Nahodila. Frodl ovšem předvedl výborný zásah lapačkou.

Volný prostor se o chvíli později otevřel před domácím zadákem Válou, který trefil vystrčené Konrádovo rameno. Ve 14. minutě byl na trestnou lavici poslán Jan Košťálek, tudíž na kohouty čekala první přesilovka. V ní dvakrát za sebou ohrozil branku Frodla Káňa, ale změna skóre nepřišla. Tři a půl minuty před sirénou tvrdě napřáhl od modré čáry Dujsík, pardubický brankář byl úspěšnější. Úplný závěr periody patřil Pardubicím, které ale gól nevstřelily, takže do kabin se šlo za stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny se po levém křídle rozjel Knotek, po jehož přihrávce nebezpečně střílel Kusko, ale Frodl zareagoval. Ve 25. minutě vyplaval těsně před brankovištěm osamocený Káňa, jenž zvolil blafák do forehandu, ale Frodl byl připraven. Stejně tak se pardubický gólman blýskl o chvíli později při bekhendové ráně Knotka. Vzápětí se celek z Hané znovu usadil ve třetině soupeře, val před brankou Dynama překonán nebyl. Po vyloučení Bambuly hráli domácí přesilovku, Olomouc se ale ubránila bez větších potíží.

Ve 32. minutě našel Jan Bambula zakončujícího Davida Krejčího před poloprázdnou klecí, jenže Frodl se výtečně přesunul a koncem lapačky stačil zakročit. Těžké chvíle prožil Frodl i o dvě minuty později, kdy se ho nadvakrát pokusil překvapit Michal Kunc. Přestože více šancí měla Mora, do vedení se dostaly Pardubice. Po střele Košťálka napoprvé Adam Musil neuspěl, poté už ale dokázal dotlačit touš za brankovou čáru. Tři minuty před přestávkou zahrozil Anděl, rameno Konráda bylo pohotovější.

Zkraje třetí části musela Olomouc dohrávat oslabení. První střelecký projektil ale vyslal Klimek, jehož ránu Dominik Frodl na hrudi ukryl. Ve 44. minutě si Dynamo vytvořilo obrovský tlak, z druhého gólu se ovšem neradovalo. Hanáci se posléze dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Krejčí vybídl Bambulu, který ale hrací předmět nezvedl dle představ, a proto se činil přesunující se Frodl. Při následné hře čtyř proti čtyřem se do šance protáhl Blümel. Český reprezentant však reprezentanta slovenského mezi třemi tyčemi Hanáků nepřekonal.

V 51. minutě domácí odskočili do dvoubrankového náskoku. Přesnou ránu z kruhu do zadní šibenice vyslal Juraj Mikuš. Zhruba šest minut před koncem třetiny se připomněl Krejčí, jehož dlouhá přihrávka našla Káňu. Druhý jmenovaný ale zamířil do připravené vyrážečky domácího gólmana. V závěru si hosté chtěli vynutit tlak, jenže dvacet sekund před koncem inkasovali. Do prázdné klece se trefil Adam Musil.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Bylo to vyrovnané utkání. Nabádali jsme hráče, aby byli trpěliví. Olomouc má totiž vynikající defenzívu a je strašně těžké se proti ní prosadit. Řekli jsme si, že musíme hrát na to, abychom my šli do vedení, což se nám podařilo. Musím pochválit Dominika Frodla, který podal vynikající výkon, a to asi rozhodlo.“