Report ze zápasu LIT vs. OLO (4:2)

HC Verva Litvínov

4:2

(2:0, 2:2, 0:0)

Litvínov zahájil zápas s Olomoucí dobrým pohybem a dařilo se mu i kombinačně. Hosté se srdnatě přizpůsobili a tak se diváci vcelku měli na co dívat. Zejména, když ty domácí potěšil už v 15. vteřině utkání Peter Jánský, který jednou rukou prostrčil kotouč pod brankářem Trvajem a získal svému týmu v této sezóně rekordně rychlé vedení, 1:0! V sedmé minutě ujel do přečíslení Ručinský, uvolnil Hanzla, ale branka padla až při vyloučení Řípy, když rána Martina Ručinského od modré napnula síť.

Majeského vyloučení mohla Verva potrestat třetí brankou, soupeř měl tentokrát trochu štěstí. Až pak vystrčili Hanáci růžky, Francouz se při nebezpečné situaci stihl v brankovišti zorientovat a puk za sebou zalehnout. Před sirénou byl ještě vyloučen Šlégr.

Druhá část přinesla nejprve zdánlivé rozhodnutí zápasu, pak ale hned jeho zdramatizování. Francouz ve 21. minutě výborně pokryl dorážku Cibáka a měl dost práce i potom, hosté totiž po návratu z kabiny přidali. Pak přišly velké chvíle litvínovského útočníka Robina Hanzla. Vynutil si dva fauly, oba ve vyložených šancích. Hlavně do té druhé se parádně uvolnil. Litvínov hrál 53 vteřin pět na tři, měl možnosti, ale Trvaj odolal. Jeho spoluhráči se dokonce jednou vrhli i do přečíslení. Góly přišly až pak.

Jakub Šrámek prostřelil z dálky Trvaje, kanadské body si přitom připsala celá čtvrtá útočná formace. Pak ale hosté na dlouhé desítky vteřin dokázali držet puk v útočném pásmu, jen efekt jim chyběl. Ten naopak nescházel soupeři. Karel Kubát tečoval Pavlíkovu střelu od modré čáry, 4:0. Rozhodnuto? Kdeže! Buc a Marosz vrátili Hanákům bodovou naději.

Ve třetí části byl vyloučen Trávníček a musel pak odejít z trestné lavice, protože ho zasypalo sklo ze stříšky nad ním, rozbité kotoučem. "Šel jsem do kabiny sklo vytřepat z výstroje, měl jsem ho i v bruslích. Ne, to se mi ještě nestalo," komentoval kuriózní situaci litvínovský kapitán, kterého na zbytek trestu na trestné lavici musel nahradit Petružálek.

Možná klíčová situace přišla ve 45. minutě, Francouz zlikvidoval Paterovu šanci. V závěru mohla snaživým hostům pomoci při power play ještě přesilovka, ale žlutí je k odvolání brankáře vůbec nepustili.

Miloslav Hořava (HC Verva Litvínov): Připravovali jsme se na Olomouc jako na těžkého soupeře a to se potvrdilo. Hráli jsme zpočátku dobře, dali rychlý gól a využili přesilovku, první třetina byla z naší strany kvalitní. Od poloviny utkání byl lepší soupeř, od té doby jsme se hlavně bránili. A nakonec získali tři cenné body.