Report ze zápasu ZLN vs. OLO (3:2)

PSG Berani Zlín

3:2

(1:0, 2:0, 0:2)

Po osmapadesáti vteřinách si do slotu najela lotyšská posila domácích Zabusovs. Dvacetiletý útočník z mezikruží vypálil, ale Lukáš byl připraven. V 5. minutě vyslal dělovku v prostoru u pravého kruhu Němec. Lukáš se ale zorientoval mezi hráči, kteří se nacházeli před ním, a střelu vystihl. Kotouč mu sice propadl mezi betony, ale nakonec doputoval mimo klec. V 8. minutě se hokejisté Zlína ujali vedení. Hanousek se rozhodl pro dělovku, kterou ale Lukáš vyrazil. Projektil se odrazil k Veselému, který také vystřelil, ale bez úspěchu. Kotouč se ale k němu odrazil, načež přihrál před branku Hanáků. Tam stál Lukáš Vopelka, který neúmyslně poslal bruslí valašský celek do vedení 1:0. V 16. minutě si Kunc obkroužil polovinu útočného pásma, a z prostoru před modrou čárou prověřil Kašíkovu pozornost. Zlínský strážce klece puk nejdříve vyrazil, a pak tygřím skokem pokryl kus černé gumy před Bambulou.

Neuběhlo ani deset vteřin od začátku prostředního dějství, a Zlín vedl 2:0. Flynn přihrál z levé strany do slotu Pavlovi Sedláčkovi, který prudkým nápřahem procedil Lukášovy betony. Ve 25. minutě se Berani dostali do tříbrankového vedení. Mamčics posunul puk z pravé strany modré čáry na Davida Gazdu, který dělovkou překonal Lukáše. Ve 29. minutě našel Krejčí nahrávkou do levého kruhu Káňu. Ten střílel tahem, ale mířil pouze do Kašíka. Bývalý hráč Bostonu pokračoval ve vytváření šancí dál. Několik sekund nato vybídl k šanci kapitána Ondruška, který na nic nečekal, a tvrdou ranou napálil touš. Kašík byl nicméně na svém místě. Ve 30. minutě to s důrazem přehnal Ferenc, který nevybíravě sestřelil Káňu. Olomoucký forvard udělal zaviněním tvrdého zákroku dokonce přemet, ale ani to sudího nepřesvědčilo k udělení trestu. Ve 35. minutě to od modré zkusil Dujsík, ale Kašík puk schoval do výstroje.

Ve 42. minutě zkusil Rašner snížit ihned po přechodu do ofenzivního pásma. Gólman Kašík si se situací poradil. Ve 45. minutě dostal přihrávku do jízdy Veselý. Domácí forvard udělal kličku, a už viděl kus černé gumy za brankovou čárou. Lukáš nicméně fantasticky pokryl kotouč lapačkou a přerušil hru. Ve 49. minutě Olomouc poprvé v utkání skórovala. Kapitán Jiří Ondrušek inkasoval nahrávku od Káni, a tvrdou ranou snížil na 1:3. Následně si modrožlutí zahráli přesilovou hru, během které se zabydleli v útočném pásmu. Ani jeden z pokusů ale Lukáš nepustil. V 56. minutě vykřesal naději Jan Káňa. Devětadvacetiletý křídelník si od modré čáry vybruslil až na vrchol pravého kruhu pro vhazování, odkud puk dostal pohotovou střelou do levé šibenice. Kýženého vyrovnání se ale olomoučtí hokejisté nedočkali, a ze Zlína tak odjeli po prohře 3:2 s prázdnou.

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): ,,Podle mě jsme podali nejlepší výkon v sezoně. Tam nebyla pouze bojovnost a nasazení, které samozřejmě k tomu patří, ta obětavost a blokování střel, ale myslím si, že tam byly určité herní věci, které se tam objevovaly. Za to jsme rádi především, že tam byla ta hokejovost, která nám předchozí duely chyběla."