Report ze zápasu OLO vs. LIT (2:4)

2:4

(0:1, 2:1, 0:2)

HC Verva Litvínov

První třetina zápasu mezi Olomoucí a Litvínovem se nesla ve znamení častého vylučování. Ani jeden tým však početní výhodu nedokázal využít. První gól utkání tak diváci viděli až v 18. minutě, kdy se prosadil nejproduktivnější hráč Vervy Přemysl Svoboda.

Také druhé dějství se vyznačovalo velkou nedisciplinovaností na obou stranách. Necelých 5 minut po začátku třetiny se v brejku řítil na brankáře Mokrého Ondřej Dufek, kterého zastavil Lukáš Pírek jen za cenu faulu a rozhodčí nařídili trestné střílení, z něhož se Dufek nemýlil. Ani za stavu 0:2 se však Hanáci nevzdávali a jejich snaha byla posléze odměněna také gólem na jejich straně. Po minutě a čtvrt od Dufkova gólu se prosadil Daniel Ministr a ve 33. minutě srovnal Joshua James Mácha.

Ve třetí třetině oba týmy dlouho držely nerozhodný stav. Ten se znova měnil až v 50. minutě, když skóroval litvínovský David Jirsa. Domácí si v závěru utkání vzali oddechový čas a zkoušeli své štěstí se šesti hráči v poli, nicméně ani to jim k vyrovnání nepomohlo a naopak Přemysl Svoboda pečetil do opuštěné olomoucké klece na konečných 2:4.