Report ze zápasu OLO vs. SAL (7:6)

7:6

(4:0, 0:3, 3:3)

Red Bull Salzburg

Stejně jako ve včerejším zápase, i dnes šli Olomoučtí do rychlého vedení. Před hostujícího brankáře Christophera Kolarze se natlačil Joshua James Mácha, jenž díky svému důrazu dostal puk do sítě. Stejný hráč zanedlouho zvyšoval už na 2:0, když v oslabení zakončil forhendovým blafákem přečíslení po chybě v obraně Salzburgu.

Své šance poté měli i Rakušané. V nejvážnější z nich selhal Nikolaus Heigl, proti jehož kličce vytáhl Vojtěch Mokrý efektní a zároveň efektivní zákrok lapačkou. Následně dostal Red Bull výhodu další přesilové hry, nicméně Hanáci místo bránění stejně jako v prvním případě v početní nevýhodě sami skórovali. Jan Štědrý využil tristní rozehrávky jednoho z obránců a tváří v tvář Kolarzovi uspěl.

Po třetím inkasovaném gólu vystrčil Salzburg pomyslné růžky a dvakrát velmi nebezpečně zahrozil. Nejprve zakončoval osamocený Lukas Necesany, na jehož pokus o chvíli později navázal Maxmilian Braun. Oba výše jmenované ovšem vychytal Mokrý, a tak přišel trest. Kohouti dostali výhodu přesilové hry, kterou využil ranou do levého horního rohu Matúš Hlaváč. Do kabin tak hráči odcházeli za stavu 4:0 pro domácí.

Druhá perioda vypadala, jako by byla zrcadlově obrácena. Hanáci vypadali, že je vysoký náskok po úvodní části ukonejšil, zatímco Red Bull zařadil vyšší převodový stupeň. Prvním varováním byl samostatný únik Cimmermana, s nímž si ještě domácí gólman poradil. Následoval tlak Rakušanů, jenž vyústil v branku Maxmiliana Macknera. Zanedlouho hrál Red Bull další přesilovou hru, kterou využil střelou nad vyrážečku Mokrého Jonas Bjerrum.

Olomoučtí poté mohli svůj náskok opět navýšit, jelikož po pěkné kombinaci se před brankou ocitl Patrik Tarnoczy. Domácí útočník byl už ovšem zády ke hře, a tak zakončit nedokázal. Salzburgu se naopak skórovat podařilo. Před Mokrým se objevil osamocený Tobias Bammer, jenž svojí ranou snížil na rozdíl jediné branky. Skóre 4:3 svítilo na tabuli až do konce prostřední třetiny.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky šli kohouti opět do čtyř a jen málo scházelo k tomu, aby vstřelili již svůj třetí gól v oslabení. Jan Štědrý mohl zopakovat svůj předchozí úspěch, nicméně nyní jeho pokus úspěšně zlikvidoval Kolarz. Oblíbené sportovní slovní spojení „nedáš – dostaneš“ se naplnilo o pouhou minutu později, kdy vstřelil vyrovnávající branku Julian Lutz. Najednou bylo z původně jednoznačného průběhu zápasu drama, které ovšem mělo dále eskalovat.

Hanákům totiž o chvíli později vrátil vedení Adam Rutar, jenž se po střele Tobiáše Handla dostal k odraženému puku a dovezl ho do poloodkryté branky. Red Bull ovšem nehodil flintu do žita a během dvou minut skóre zcela otočil. Nejdříve využil přesilovou hru pěti proti třem Bernhard Ettwein a v následné klasické početní výhodě dokonal obrat Rakušan s českými kořeny Lukas Necesany. To ovšem nebylo vše. Olomouc po této studené sprše opět předváděla stejný výkon jako v první třetině, díky čemuž se jí podařilo vyrovnat. Václav Kočí využil přihrávky Ondřeje Tichého a střelou z první určil průběžný výsledek 6:6.

Na časomíře zbývala pouhá minuta a obě mužstva se pomalu chystala na prodloužení. Poté se ovšem dostal do úniku David Rosecký, jenž byl obranou Salzburgu nedovoleně zastaven. Rozhodčím tak nezbylo nic jiného než nařídit trestné střílení. K němu se postavil Joshua James Mácha, nicméně na Kolarze forhendovým blafákem nevyzrál. To ovšem nakonec Hanáky nemuselo mrzet, jelikož ihned po následném buly vstřelil deset vteřin před koncem vítězný gól Matúš Hlaváč. Olomouc tak zvítězila 7:6 a připsala si druhé vítězství v řadě.