Report ze zápasu OLO vs. VSE (3:4)

3:4sn

(0:0, 2:0, 1:3 - 0:0)

VHK Vsetín

Zápas začali aktivněji domácí. Tichý s Vašíčkem měli slibnou pozici před bránou, ani jednomu se však nepodařilo zakončit. Ze strany hostí poprvé Kaplana prověřil Adámek. Kohouti také těžili z napadání rozehrávky soupeře. Několikrát tak získali puk, k rychlému zakončení se však nedokázali po zisku kotouče dostat. Jejich útlum dokonala první přesilovka, během které nedokázali ohrozit Ševců.

Vsetín pak začal být aktivnější a snažil se z každé pozice zakončit. Velmi dobré parametry měla střela Lukačka i pokusy Mikulíka. Po gólu pak volal brejk hostů, Šánek však přihrávkou navíc dostal Lukačka do krkolomné pozice, ze které už nedokázal zakončit. Hned na to poslal domácí do čtyřech Lukáš Přecechtěl, Vsetín však Kaplana v přesilovce příliš nepotrápil.

Druhou část načali lépe hosté, střela Lobodowského i zakončení Mlýnkové protáhli Kaplana. Pak však začali úřadovat Kohouti. Nejprve Rosecký nastřelil jen tyč! Pak se povedlo dopravit kotouč do brány Tomáši Dvořákovi z dorážky. Vsetín byl více na puku a kombinoval, ale Olomouc hrozila z rychlých brejků. Z jednoho takového se prosadil David Rosecký, když jeho bekhendová klička zaplula mezi betony gólmana.

Poté se hra zklidnila, hosté nedokázali využít ani přesilovku. Střely Šánka ani Mlýnkové během třetiny protáhli Kaplana, gólmana Ševců zase potrápil Tomajko nebo Zembol. Na trestnou si na konci třetiny sednul Lukáš Přecechtěl.

Vsetínští začali hrozit v přesilovce až ve třetí třetině. Střely Kunsta ani rána Mikulíka ještě neskončily gólem, ovšem právě Mikulík vymyslel akci, po které střílel do odkryté brány Lukáš Adámek. Poté se nechal vyloučit Navrátil, ovšem nepovedenou přesilovku domácích ukončil faulem Handl. Ve hře čtyři na čtyři se prosadil Marco Lukačko, který ranou z první propálil Kaplana. Domácí si poté vzali oddechový čas, ale efekt neměl. V přesilovce se prosadil Matěj Mikulík, který dorazil do brány puk vyraženým olomouckým gólmanem.

Gólová smršť na začátku třetiny pokračovala. Kohouti se ohromně rychle vrátili do zápasu, když po minutě od posledního gólu Vsetína se prosadil Tobiáš Handl, který z předbrankového prostoru nadvakrát prosadil. Do dalších branek nebylo daleko. Samostatný únik neproměnil Lobodowski ani Tomajko. Šanci na tři body nabídl hostům ještě faulem Handl, ti se ale v přesilovce vůbec neprosadili.

Na začátku prodloužení vstřelil gól po půl minutě Pospíšil, ovšem před tím najel při svém zakončení Rosecký do Ševců a tak rozhodčí gól neuznal. Agilní útočník Rosecký měl další šanci, tu však zmařila horní tyč. Poté se nechal vyloučit Adámek, ovšem žádnou vyloženou šanci si už ani jeden tým nepřipsal.

V nájezdech se nejprve prosadil Ondřej Tichý, který jednoduše prostřelil Ševců. Poté Adámek minul bránu, následně se neprosadil ani Pírek. Za Vsetín srovnal Lukačko, když si povodil Kaplana. V poslední sérii se neprosadili ani Lobodowski ani Pospíšil. Marco Lukačko svým druhým pokusem opět poslal Kaplana na druhou stranu a zakončoval do odkryté klece, na druhé straně sjel Roseckému puk z čepele a bylo jasno o druhém bodu pro Vsetín.