Report ze zápasu OLO vs. LTM (4:1)

4:1

(0:1, 2:0, 2:0)

HC Stadion Litoměřice

Poprvé v historii se na olomouckém zimním stadionu představily Litoměřice. Do zápasu ovšem nevstoupily dobře. Olomouc byla aktivnější a vytvořila si několik velkých šancí. Gólman Volke však držel svůj tým ve hře.

Překvapivě to ale byli hosté, kdo se jako první gólově prosadil. Kapitán Ladislav Slížek se protáhl mezi dvěma obránci soupeře a hned první střelou Litoměřic v celém zápase poslal Severočechy do vedení. A to vše navíc při litoměřickém oslabení.

Hosté si v závěru třetiny zahráli ještě dvě přesilovky, ale bezúspěšně. Do kabin se tak po dvaceti minutách odcházelo v doprovodu pískotu domácích fandů za stavu 0:1.

Druhá část přinesla domácím daleko veselejší momenty. Nejprve se ve čtyřiadvacáté minutě prosadil navrátilec do olomouckého dresu Radek Meidl, který z bezprostřední blízkosti pohotově dorazil Bartoňův pokus. Po pouhých 89 vteřinách už Olomouc vedla. Ze skrumáže před Volkem protlačil puk za brankovou čáru důrazný Petr Haluza.

V závěru prostřední periody hráli Kohouti krátkou, pouze 11 sekund dlouhou, přesilovku pět na tři. Prosadit se v ní ale nedokázali. Přesto drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou, naopak Litoměřice tahaly za kratší část provazu.

Co se nepovedlo v závěru druhé třetiny, povedlo se v úvodu té následující. Ministr si přihrál se Šedivým, ten viděl u druhé tyče najíždějícího Romana Szturce, pro něhož nebylo problémem doklepnout zblízka do poloprázdné branky. Srdce promrzlých diváků musela nad touto krásnou akcí zaplesat.

Jakoby se hráči Olomouce chtěli za první nepovedenou třetinu omluvit a vzápětí připravili další nádhernou akci. Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Radek Meidl s Pekrem a prvně jmenovaný zakončil tvrdou střelou pod břevno. Meidlova radost byla obrovská, mladý bojovník však svou dravost v utkání odnesl tržnou ránou v obličeji a čtyřmi vyraženými zuby.

Konec zápasu se nesl v poklidné atmosféře. Hosté se už jen bránili domácím nájezdům.

Olomoučtí tak zvítězili nad Litoměřicemi 4:1 a posunuli se na páté místo tabulky. Mimo jiné to znamená, že si přes Vánoce nezahrají doma, k oběma duelům pojednou na kluziště soupeřů.

Petr Fiala (HC Olomouc): Začali jsme utkání v podobném duchu jako ta předchozí s Pískem a Táborem. Od druhé třetiny jsme se zvedli, byli jsme důraznější, dali jsme dva góly po důrazu v brankovém prostoru a teprve ty následující dva góly byly z té oblasti hezkých kombinací. Gólů jsme mohli dát určitě více, ale vypadá to, že letos to snad nepůjde. Jsme rádi, že jsme vyhráli a zamezili jsme nějakým spekulacím. Fanoušci v tom vždy hledají všechno možné. S výkonem Meidla jsme byli spokojeni a doufám, že už u nás zůstane.