Report ze zápasu OLO vs. ZLN (3:2)

3:2

(2:1, 0:1, 1:0)

PSG Berani Zlín

Ještě předtím než se vhodilo úvodní buly, bylo jasné, že tohle moravské derby bude mít grády. Zlínští příznivci vyrazili na Hanou v hojném počtu, avšak ani domácí kotel v žádném případě nezel prázdnotou. A netrvalo dlouho a právě domácí kotel mohl skákat radostí. Bucovo nahození, do kterého ještě stihl sáhnout Knotek, totiž dopravil už v 40. vteřině za Kašíka nejlepší střelec Olomouce Marek Laš, jenž se radovat ze své deváté branky v sezóně.

Zanedlouho tahal zlínský brankář kotouč ze své sítě podruhé. Herman zpoza branky adresoval puk na Miroslava Holce, který pokořil Kašíka střelou nad vyrážečku. Holec se vrátil do sestavy Hanáků po pěti zápasech, a hned se tak mohl radovat. Zlín se však postupem času začal zlepšovat, hra byla najednou vyrovnaná, Ševci byli dokonce chvílemi lepším mužstvem.

Vošvrdu se jim podařilo pokořit až v 14. minutě zásluhou Jana Maruny, který v ponechané výhodě poslal puk do olomoucké sítě bekhendovou střelou. Maruna se po svém příchodu do Zlína prosadil podruhé, gólovou premiéru si odbyl minulé kolo v Pardubicích. Po snížení létali Zlínští v útočném pásmu jako hladoví supi, největší šanci měl Říčka, jeho rána ale mířila jen těsně mimo branku Vošvrdy.

Ve druhé třetině byli výrazně lepším celkem hosté, kteří si svou aktivitou vynutili na domácích hned tři vyloučení. Olomouc však potvrzovala, že je v této činnosti jednou z nejlepších v extralize, proto nadále držela své jednobrankové vedení. Kašík se sice v brance nenudil, nemusel však řešit žádnou vážnější situaci.

Hokejisté Zlína se ale přece jenom vyrovnání ve druhé části dočkali. Kotvanovo nahození se podařilo tečovat Tomáši Čachotskému, Vošvrda byl v tomto momentě naprosto bezmocný. Druhou trefu Ševců musel potvrdit videorozhodčí, váhalo se totiž, zda gólu nebylo dosaženo po zásahu vysokou holí.

Ve třetí třetině byl k vidění pohledný hokej, oba celky si dokázaly vytvářet dostatek šancí, dlouho se však skóre ne a ne změnit. Proti Vlachovi dobře zasáhl Vošvrda, několika přesnými zákroky se blýskl i ex-olomoucký gólman Kašík. Nerozhodné skóre se měnilo až v 51. minutě, když se do přečíslení dvěma proti jednomu rozjeli Holec s Hermanem. První jmenovaný předložil Jakubu Hermanovi kotouč jako na stříbrném podnose a Mora znovu vedla.

Ke konci utkání se začalo poněkud jiskřit, tribuny olomouckého zimního stadionu rozpumpovala zejména potyčka mezi domácím Staňkem a hostujícím Kubišem. Nic to však nezměnilo na tom, že Hanáci i ve druhém vzájemném utkání proti Zlínu urvali tři body. Tentokrát za vítězství 3:2.

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Byl to hodně těžký zápas, my ani jiné nemáme. Začátek nám vyšel parádně, bylo ale jasné, že to tak nepůjde dál. Zlín se hodně zvedl a vytvořil si převahu, hlavně ve druhé třetině, ve které hrál několik přesilových her. V oslabeních se ale naši hráči předháněli v obětavosti. Přesilovky nám sice nejdou, ale oslabení hrají kluci parádně. Důležité bylo, že se chytla čtvrtá lajna. Provedli jsme pár změn, nastoupil Kuba Matai a Míra Holec. Jsem moc rád, že nám zápas vyšel a přidali jsme další tři bodíky. Šlo o hodně, nikdo nechtěl prohrát. Týmy pod námi pár zápasů vyhrály, proti Zlínu to byl zápas o šest bodů.