Report ze zápasu LIB vs. OLO (2:1)

Bílí Tygři Liberec

2:1

(0:0, 1:1, 1:0)

Utkání začalo poklidně, avšak hned ve druhé minutě dostali šanci domácí, když se poprvé vylučovalo na straně Olomouce. Tygři však přesilovku nesehráli dobře. Ve hře pět na pět se ale dostali domácí do první velké šance, konkrétně Kica, který ale neobešel Kašíka v olomoucké kleci. Další velkou šanci měl Pospíšil, tomu nevyšla bekhendová klička.

První vyloženě gólová šance na straně Olomouce byla v šestnácté minutě, kdy se k puku dostal Vodný, v cestě mu ale stál liberecký brankář Schwarz. Na to odpověděl Duda na druhé straně, ten však minul poloprázdnou branku. Ke konci první části se také hodně vylučovalo, v jednu chvíli se hrálo i čtyři proti třem.

Do další třetiny vstoupili Olomoučtí s početní převahou pěti proti třem, kterou dokázali využít a padla tak úvodní branka klání. Jiří Řípa využil zmatenosti gólmana Tygrů a uklidil puk za jeho záda – 0:1. Branka nabudila hosty a ubrala na aktivitě domácím. Vodný byl aktivní v brankovišti, tentokrát ale Schwarz dokázal svou klec pokrýt.

Během druhé třetiny Tygři poněkud polevili v pohybu a Hanáci jim dělali problémy. Kucsera protáhl Schwarze, další šanci měl ještě Hampl. Až ve 33. minutě Liberečtí shodili deku, která je obklopovala. Radek Duda přesnou střelou od modré čáry propálil všechno před sebou – 1:1. Vedení na stranu Mory chtěl v nabídnuté přesilovce vrátit Selingr, ale trefil pouze gólmana. Tygři o chvíli později dostali k dispozici na pár vteřin přesilovku 5 proti 3, v ní ale pouze několikrát vystřelil Nedvěd, do vedení se ale Tygři nedostali.

Ze začátku třetí části měla obě mužstva postupně k dispozici přesilovky, ale v nich branky nepadaly. V šanci byl až ve čtyřicáté deváté minutě Filippi, jenž proplul přes tři hráče až k brance, Kašíka ale nepřekonal. Na to ihned reagoval Diviš, jenž z dobré pozice netrefil odkrytou branku Schwarze. Další příležitost na straně Tygrů už byla gólová. Michal Bulíř v přesilové hře dorazil odražený puk do branky – 2:1.

V posledních minutách začali hosté hrát aktivněji, aby dohnali jednogólové manko. V šancích byli Kříž a Kadela, ani jeden ale kotouč nevstřelil mezi tři tyče. Olomouc si v poslední minutě vzala oddechový čas a následně zkoušela bez gólmana. K útoku se však hosté moc nedostali a utkání nakonec vyhráli Tygři.

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): V první třetině jsme byli hodně nervózní, tíha okamžiku byla velká a hráčům to svazovalo ruce. Na začátku druhé třetiny jsme inkasovali, poté jsme však přečkali tlak a postupně se lepšili. Po vyrovnání jsme věřili, že přidáme i druhou branku, což se nám nakonec podařilo. Olomouc však podala výborný výkon a pro nás jsou to cenné body.