Report ze zápasu OLO vs. VIT (4:2)

4:2

(0:0, 2:2, 2:0)

Borci z obou týmů vlétli do zápasu velice svižně, jako by snad vůbec nevyšli z herního rytmu. Na první vážnější šanci se však muselo čekat až do sedmé minuty, kdy po průniku Vandase zakončoval v přesilovce hostů Stehlík, Vošvrda se však zaskvěl svým ramenem. Olomoucký brankář musel následně čelit i Svačinově ráně z levého kruhu.

Mora za svým soupeřem příliš nezaostávala, šance však měli Ostravané. Po pár minutách musel Vošvrda ze svého rukávu vytáhnout další skvělý zákrok. Šedivý se proháčkoval až před brankoviště, odkud ještě předal na Koloucha. Vošvrda však dvojici, která v minulosti oblékala dres Mory, vychytal zákrokem à la Hašek.

Vítkovický Šindelář však příliš jistě nepůsobil, nejprve mu problémy nadělala rána Ráce, poté těžce krotil Hermanův projektil. Deset vteřin před koncem úvodního dějství dokonce po střele Matěje Pekra zvonila branková konstrukce.

V poslední vteřině první části si Mora vybojovala přesilovku. Na začátku druhé periody tak mohla Olomouc začít v početní výhodě, čehož také využila. Diviš našel u levé tyče Šindelářovy klece zcela volného Radima Kucharczyka, jemuž už jen stačilo nastavit hůl.

Hlavním hrdinou byl ale jasně gólman Kohoutů Tomáš Vošvrda. Útočník Němec se na něj řítil od půli kluziště sám, ovšem se svým zakončením na Vošvrdu nevyzrál. Puk však následně dojel Richter, už se zdálo, že bude srovnáno, domácí brankář ale tygřím skokem udržel Moru ve vedení.

Jednogólový náskok jako by však domácí uspal. Húževkovu střelu z první dokázal Vošvrda rychlým reflexem vytlačit mimo tři tyče, na akci Ondreje Šedivého však už nestačil. Ten za brankou přebral puk od Kucsery a rychlým vyjetím a následným zakončením srovnal.

O chvíli později si ex-olomoucká trojka připsala další přesný zásah. Kucserovo lehké nahození tečoval přesně mezi betony strážce domácí svatyně Petr Kolouch. Mohlo být však bleskurychle srovnáno, když se po faulu rozjel k trestnému střílení Aleš Jergl. Při svém blafáku ale nastřelil jen tyčku.

Nepříliš jistý Šindelář ale přeci jenom v druhé části ještě inkasoval, a to když doslova daroval gól Oldřichu Hežovi, který využil chyby vítkovického brankáře a pohodlně vyrovnal.

Třetí třetina byla dlouho z obou stran mdlá, až v padesáté minutě svým únikem ve vlastním oslabení zahrozil už tak dvoubodový Šedivý, ten však nechal vyniknout Vošvrdovy chrániče.

Když už všechno nasvědčovalo remíze, rozvlnila Mora hostující síť dvakrát za sebou v krátém časovém sledu. Nejprve Jaroměřského pokus tečoval Michal Vodný, který tak poslal Moru podruhé v zápase do vedení. Gól jistoty poté přidal Jakub Herman, jenž dorážel Pekrovu dělovku.

Po konci utkání se ještě jely samostatné nájezdy, v nichž vyhrál ostravský celek 2:1.

Petr Fiala (HC Olomouc): První a třetí třetina byly hodně kvalitní, zejména ta první snese úctyhodné měřítko. Ve třetí třetině už nebylo tolik sil, ta byla z naší strany trochu taktická. Druhá třetina od nás nebyla moc dobrá, v ní kdybychom dostali dva góly, nemohli bychom se divit. Vítkovice v ní byly jasně lepší, jen díky Tomáši Vošvrdovi bylo stále o co hrát. Nedohrál David Škůrek, ale nemělo by to být nic dlouhodobého.