Report ze zápasu OLO vs. BER (4:0)

4:0

(2:0, 1:0, 1:0)

Medvědi Beroun 1933

Olomouc, která nastoupila bez šesti hráčů obvyklé sestavy, byla od úvodu hokejovější. Snažila se kombinovat a zatlačila Beroun do defenzivy, i díky přesilovce, která se Kohoutům naskytla již v páté vteřině.

Na první branku se však čekalo až do minuty třinácté. Jakub Bartoň dostal od Řípy puk na modrou, vypálil ho a šel se radovat. Slipčenko měl totiž zakrytý výhled a kotouč si našel cestu do sítě chumlem hráčů.

Vzápětí mohl odpovědět Doležal, sám před Žigárdym měl ale jen málo času, a tak vymyslel střelu, kterou olomoucký brankář pokryl. A jak se říká – nedáš, dostaneš. V patnácté minutě si za modrou nabruslil Michal Nedbálek a pouze nazdařbůh nahodil puk na branku. Slipčenko zřejmě nedával pozor a černé kolečko mu u levé tyče prolétlo až do sítě.

Těsně před první sirénou pak měl tutovku na hokejce hostující Jebavý, jeden z domácích obránců mu ale zakončení zkomplikoval natolik, že Jebavý se netrefil.

Ve druhé části se hra trochu uklidnila. Tempo přesto i nadále udávali Hanáci, Beroun se do hry nedostal ani ve dvou přesilovkách. Olomouc proměnila jedinou šanci, do prudké střílené přihrávky Pšurného vložil hůl Milan Ministr a domácí vedli 3:0.

Postupem času se na ledě i vlivem nepřesných výroků sudího začalo poměrně jiskřit. Náznaky šarvátek však čároví hasili hned v zárodku.

V úvodu poslední periody zvýšila Olomouc už na 4:0. Pšurný si zopakoval svou křižnou gólovou přihrávku z prostředního dějství jen s tím rozdílem, že před Slipčenkem chytře nastavil hůl Oldřich Horák. Na druhé straně mohl odpovědět Doležal, z mezikruží ale zazvonil jen o břevno.

V dalším průběhu už žádná další branka nepadla, přestože obě mužstva měla výhodu dvojnásobné přesilové hry. Domácí minutu, hosté třiadvacet sekund. Svěřenci Petra Fialy a Jana Tomajka se snažili především udržet čisté konto pro svého strážce kasy.

V samotném závěru tak už diváky ze sedaček nadzvedla pouze hromadná bitka, o nic vážnějšího ale nešlo. Sudí Kubičík ji vyřešil dvěma menšími tresty pro Medvědy a jedním pro Kohouty.

Mora tak do tabulky získala tři body a znovu natáhla svůj náskok před čtvrtou Jihlavou, již na 14 bodů. Naopak Beroun se vrací domů s prázdnou, v roce 2012 ještě nevyhrál.

Petr Fiala (HC Olomouc): Výsledek mohl být i divočejší, měli jsme kromě těch branek víc šancí na skórování, stejně jako hosté. To, že Beroun nedal gól, přičítám i dobrému výkonu gólmana. Naše první branka se mi jevila jako hodně šťastná, ale i takové padají. Když někdo v brankovišti cloní, je potřeba trefit branku. Hodně nám ta první trefa pomohla v dalším průběhu. Jakmile se duel přiostřil a začaly tam být kontaktní situace, měli jsme již náskok a nemuseli jsme se strachovat, že by ho soupeř smazal. Tu tvrdší hru přičítám tomu, že hrálo hodně mladých, ti tak prostě hrají. Od toho je rozhodčí, aby určil, co je faul a co není. Jsem zvědavý na odvetu v Berouně, zda to bude pokračovat. Myslím ale, že emoce do té doby vychladnou.