Report ze zápasu OLO vs. MBL (2:3)

2:3p

(0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)

BK Mladá Boleslav

Na první obrovskou šanci čekali domácí příznivci pouhé dvě minuty, když Marosz ujížděl sám na Valentu, který však jeho následné zakončení dokázal vyrazit svým ramenem. Hra následně pokračovala v hodně vyrovnaném tempu, když se na další větší šanci muselo čekat skoro až do poloviny třetiny. Mikulík zůstal zcela osamocený před Halászem, ale hostující útočník byl otočen zády k domácí bráně, a tak musel zakončovat z otočky a domácí brankář jeho zakončení dokázal vyrazit za svou klec.

Na domácí straně se dostal do další šance opět Marosz, jenž proklouznul po pravé straně až do zakončení ze středu kruhu, odkud však jeho následná střela letěla těsně nad pravý růžek hostující klece. Poté následovalo první vyloučení v utkání, když Halász poslal puk do ochranné sítě, a tak hrála Mladá Boleslav početní výhodu, ve které sice hosté po většinu času dokázali udržet ve svém útočném pásmu, ale domácí brankář dokázal zlikvidovat všechny jejich střely.

Neuplynulo ani pár vteřin od prvního trestu domácích a na trestnou lavici putoval Bartoň, a tak hrála Boleslav další početní výhodu, která však vypadala skoro stejně, jako ta první, kdy se hosté dostali do několika zakončení, ale opět všechny jejich střely skončili na domácí brankáři Halászovi. Hostující hokejisté se však přece jenom dokázali prosadit minutu a půl před koncem první třetiny, když hosté jeli dva na jednoho, kde nakonec nahrál Látal před prázdnou bránu Pavlu Musilovi, jenž poslal kotouč do brány Olomouce.

Ihned na začátku druhé třetiny si oba celky vyzkoušeli hru v početní výhodě, ale ani jeden z týmů v nich nedokázal vstřelit další branku utkání. Ve 27. minutě se dostal do obrovské příležitosti hostující Musil, který byl zcela volný mezi kruhy, kde boleslavský útočník napřáhnul, ale místo střely nakonec zvolil přihrávku na svého spoluhráče, který však byl už pokrytý domácí obranou.

Hanáci následně hráli svou druhou přesilovou hru, ve které se však domácí celek skoro ani nedostal do útočného pásma, a tak Mladá Boleslav přežila své oslabení bez větší úhony. Po přesilové hře Olomouce následovalo trochu klidnější tempo hry, kdy se ani jeden z týmů nemohl usadit ve svém útočném pásmu.

Tento stav však ve 37. minutě nakonec rozkousnula hostující Boleslav, když dokázali svěřenci trenéra Františka Výborného vstřelit svou druhou branku v utkání. Richard Jarůšek byl nikým nehlídaný před bránou Olomouce, kde se dostal do zakončení, jenž dokázal Halász vyrazit, ale hostující útočník se ještě prodral k dorážce a následně už poslal puk za záda olomouckého brankáře.

Mladá Boleslav tedy vstupovala do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem, který mohl po minutě a půl navýšit Klimenta, jenž využil špatné rozehrávky domácích a jel sám na Halásze, kterého sice překonal, ale kotouč skončil na pravé tyče domácí klece. Kohouti poté hráli přesilovou hru, ve které spálil snad největší šanci Hanáků Knotek, který byl zcela sám před Valentem, ale hostující brankář jeho zakončení dokázal parádně zachytit svou lapačkou.

Ve 45. minutě znovu skončil kotouč na brankové konstrukci domácí brány, když Broš pouze nahazoval puk, a ten se následně snesl na spojnici domácí klece. Boleslav následně hrála dvě přesilové hry za sebou, kde však hostující tým nedokázal vstřelit branku a naopak se ve druhé početní výhodě dostal do úniku Ostřížek, před kterým však zametl kotouč pryč vracející se obránce.

V 52. minutě nevyužil další jasnou šanci Herman, který se dostal k vyraženému puku před Valentem, kde jej vyrazil hostující brankář po střele Pekra a domácí útočník následně trefil puk přímo do ležícího brankáře Boleslavi. Hosté se následně dostali do útočného pásma, kde se Mikulík pokusil zakončit zpoza brány, ale Halász byl u své tyče připravený.

Olomouc následně hrála další přesilovou hru, ve které se již domácí celek dočkal, když Ostřížek nahrál křižnou přihrávku přes brankoviště Valenta na zcela volného Pavla Selingra, který vstřelil kotouč do odkryté brány hostů. V 57. minutě už mohlo být srovnáno, když Cartelli dostal puk mezi kruhy, odkud následně vystřelil a jeho zakončení jen těsně minulo levou tyč hostující klece.

Kohouti to ještě v poslední minutě zkusili v šesti, kde nakonec čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby vyrovnal stav utkání Rostislav Marosz, jenž dostal kotouč od Ostřížka před zcela prázdnou bránu, a domácí útočník tak svou brankou poslal zápas do prodloužení. V nastaveném čase však ve 63. minutě uniknul po pravé straně Pavel Musil, jehož střela skončila překvapivě za zády Halásze, a hostující útočník tak rozhodnul o tom, že si Mladá Boleslav odveze z Olomouce dva body za výhru 3:2 po prodloužení.

Jiří Dopita (HC Olomouc): Pro nás to nebylo povedené utkání, když jsem byli minimálně polovinu utkání horším týmem, kde se nakonec dostala Boleslav zaslouženě do dvoubrankového vedení. Začali jsme hrát až ve třetí třetině, kde se nám nakonec podařilo vstřelit dvě branky v závěru utkání. V prodloužení jsme nakonec inkasovali třetí branku, a z utkání jsme si tak odnesli jeden bod, který jsme si po průběhu utkání příliš moc nezasloužili. Po třech domácích utkání jsme si připsali celkem sedm bodů, které bereme všema deseti.