Report ze zápasu OLO vs. CHM (3:2)

3:2

(2:0, 0:1, 1:1)

Piráti Chomutov

Domácí hokejisty přišel opět přímo na střídačku povzbudit majitel klubu Jiří Dopita. A Hanáci možná i proto vstoupili do zápasu jako uragán. Chvíli se sice na ledě rozkoukávali, ale už v osmé minutě udeřili. Na modré čáře se do puku opřel obránce Martin Janáček a touš zastavila až síť Hanuljakovy svatyně.

Chomutovu se nedala upřít snaha, nicméně hráči jakoby byli ještě myšlenkami ve sněhové vánici na dálnici. Ve čtrnácté minutě totiž nechali jako nůž máslem projet Milana Ministra z pravého kruhu až do brankoviště a olomoucký útočník bekhendem zvedl kotouč pod břevno – 2:0.

V první přestávce se tak v kabině Kruškonorců zřejmě děly zajímavé věci, protože hosté nastoupili do druhé části jako vyměnění. Více bruslili, dohrávali souboje a už po 44 vteřinách skóroval se štěstím v přesilové hře Lukáš Pulpán. Jeho lehké nahození od modré čáry propadlo Žigárdymu mezi pravou rukou a břevnem.

Prostřední třetina nabídla jinak vyrovnaný hokej nahoru dolů. Oba týmy hrály tvrdě a důrazně, branky však nepadaly.

To změnil až úvod třetí části, kdy si Olomouc znovu vytvořila dvoubrankový náskok. Domácí ujeli do přečíslení, Ondrej Šedivý zvolil namísto přihrávky z mezikruží střelu a puk prosvištěl pod rukou Hanuljaka až do branky. Jenomže Severočeši vzápětí kontrovali. Seman nahodil puk od modré a exolomoucký Martin Davídek tečoval za bezmocného Žigárdyho.

Olomouc hrála v polovině třetí části dvě přesilovky hned za sebou a vytvořila si celou řadu šancí, Hanuljak však držel Chomutovské svými zákroky ve hře. To stejné, jen na druhé straně, platilo v poslední pětiminutovce, kdy početní výhodu zahodil i Chomutov.

Tomu tak nezbylo nic jiného, než zkusit hru bez gólmana. Branka ale do závěrečné sirény nepadla a domácí Olomouc tak po sobotním vítězství v Ústí ukořistila skalp dalšího favorita.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Jsme rádi, že jsme si tu kvalitu z minulého zápasu přenesli do toho dnešního. Vše se odvíjelo od podařeného začátku. I po tom inkasovaném gólu jsme vydrželi hrát poměrně dobrý hokej až do konce a hráčům musíme za výkon poděkovat. Mezi posledními dvěma zápasy velký rozdíl nebyl, hráli jsme proti dvěma kvalitním soupeřům.