Report ze zápasu KVA vs. OLO (2:4)

HC Energie Karlovy Vary

2:4

(0:3, 2:0, 0:1)

Úvod zápasu se nesl v duchu aktivity domácích, nicméně jako první udeřili hosté. Rostislav Olesz ve 4. minutě nahodil kotouč na Filipa Novotného, který však ztratil pojem o tom, kde je kotouč, a tak jej do sítě pohodlně zasunul David Ostřížek. Následovala přesilová hra domácích, ale ti z ní nic nevytěžili. V 9. minutě se Kohouti mohli opět radovat. V přebrankovém prostoru se nejrychleji zorientoval Vilém Burian, který po přihrávce Tomáše Valenty navýšil vedení hostů. Hokejisté Karlových Varů poté udělali dva poměrně zbytečné fauly, a tak Mora měla možnost přesilovky 5 na 3, ve které se v čase 14:28 opět z bezprostřední blízkosti prosadil Jan Knotek. Nic podstatného se už v této třetině neudálo, a tak hosté mohli jít do útrob KV Arény spokojení.

Také do druhé třetiny vstoupili aktivnější karlovarští hokejisté. Přesilovku, kterou si domácí přesunuli z první třetiny, ještě nevyužili, ale ve 22. minutě se kotouč dostal na hůl Martina Rohana, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Následovala trochu hlušší část zápasu, ve které měly sice oba celky přesilové hry, ale i díky dobře odvedené práci obran obou týmů žádná branka v této sekvenci k vidění nebyla. Ve 37. minutě už se ale síť za Branislavem Konrádem rozvlnila. Dávid Gríger přenechal kotouč Tomáši Rachůnkovi, který přesnou střelou švihem snížil stav zápasu na 2:3. Minutu a půl před koncem druhé třetiny domácí ještě ujeli do přečíslení, které zakončoval Martin Kohout, ale Branislav Konrád svůj tým podržel.

Třetí třetina vypadala po většinu času tak, jak se dalo očekávat. Domácí hokejisté se snažili dobývat dobře zformovanou obranu Mory. Karlovarští strávili ve svém útočném pásmu hodně času, ale na první větší šanci si počkali až do 47. minuty, kdy měli hosté obrovské štěstí. Tomáš Mikúš napálil pouze pravou tyč, a tak stav zůstal stále příznivější pro klub z Moravy. Poté se domácí dlouho snažili dobývat obranné pásmo Olomouce, ale to se jim příliš dobře nedařilo. Další naděje přišla po faulu Zbyňka Irgla, ale ani tato přesilovka nebyla ze strany domácích sehrána nejlépe. V poslední minutě se domácí odhodlali ke hře bez brankáře, ale ani hra v šesti nepomohla, do odkryté brány totiž zpečetil vítězství Mory Pavel Musil, který si připsal 13. branku v této sezóně.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Utkání jsme ztratili v první třetině, darovali jsme Olomouci dvě laciné branky. Třetí jsme dostali v oslabení ve třech. Byť jsme byli dalších 40 minut lepším týmem, tak to stačilo bohužel jen na dva góly. Hosté to ubránili, tu třetí branku se nám dát nepodařilo. Hráčům jsme za ty dvě třetiny poděkovali, hráli jsme, co jsme chtěli, byli jsme lepší. Prohráli jsme kvůli produktivitě.“