Report ze zápasu OLO vs. KOM (2:1)

2:1p

(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

HC Kometa Brno

Do sestavy Olomouce se po dlouhém zranění vrátili Petr Strapáč a Lukáš Klimek. Pro oba útočníky šlo o první zápasové vytížení v probíhající sezóně. Strapáč dostal šanci na centru elitní pětky, Klimek pak zakotvil na pravém křídle druhé formace.

Krátce po začátku utkání kohouti hráli poprvé v oslabení, když se proti pravidlům provinil Matěj Tomajko. Kometa ale tuto příležitost k brzkému vedení i přes šance Muellera a Zaťoviče nevyužila. O chvíli později mohl otevřít skóre Jan Bambula, jenž se uvolnil na pravé straně a nabruslil si s kotoučem až před brankáře Pavla Jekela. K přesnému zakončení forhendové kličky ovšem mladému útočníkovi chybělo několik centimetrů. Hostující brankář se následně vytáhl proti obrovské šanci Jana Káni a Lukáše Kucsery.

V polovině první dvacetiminutovky prolomil nerozhodný stav Jakub Valský. Útočník, jenž ještě před nedávnem vypomáhal v olomouckém dresu, využil vyhraného buly Jakuba Klepiše a ranou z první rozvlnil síť za Branislavem Konrádem. To ovšem ze strany Komety nemuselo být vše, jelikož do velkých příležitostí se dostali ještě Petr Holík s Karlem Pláškem. První jmenovaný dostal přihrávku od Petera Muellera a šel zcela sám vstříc olomoucké brance. Druhý pak zachytil chybnou rozehrávku Jana Švrčka a vypálil z mezikruží. V obou případech ovšem zachránil Hanáky Branislav Konrád, a tak hráči odcházeli do kabin za stavu 0:1.

Zkraje druhé části se kohouti dostali do přečíslení. Proti Davidu Ostřížkovi a Lukáši Kucserovi stál pouze jediný obránce. Olomoucká jedenasedmdesátka se nakonec dostala ke střele, avšak Pavel Jekel zasáhl vyrážečkou. Následně hrála obě mužstva přesilovou hru, nicméně úspěchu se nedočkala.

Ve čtyřiatřicáté minutě se nakonec Hanáci dočkali vyrovnání. Lukáš Nahodil vypálil z pravého kruhu, kotouč propadl Jekelovou výstrojí a jen tak tak se doplazil za čáru. Petr Zámorský se snažil gólu zabránit, avšak byl u puku příliš pozdě. Branku musel potvrdit videorozhodčí, jenž tak učinil po dlouhém přezkoumávání, jelikož se jednalo opravdu o milimetry.

Chvíli na to mohl otočit skóre utkání na stranu Olomouce Lukáš Kucsera, kterému výborně přihrál Petr Kolouch. Útočník, jenž má za sebou působení v brněnském kádru, ovšem branku netrefil. Na světelné tabuli tak po prostřední periodě svítil stav 1:1

Ve třetí části mohli hosté opět překlopit misky vah na svoji stranu. Blízko k tomu měli během závaru před Branislavem Konrádem, avšak ten udržel své betony na ledě a kotouč do branky nepustil. Následovaly dvě přesilovky Hanáků po vyloučení Michala Gulašiho a Dávida Bondry. Ačkoliv se Olomoučtí nastěhovali do útočného pásma, kýžený vedoucí gól se jim vstřelit nepodařilo.

Na druhé straně měl těsně před koncem základní hrací doby obrovskou šanci Jakub Klepiš, jenž se po chybě domácí obrany řítil zcela sám na Branislava Konráda. Slovenský matador se ovšem roztáhl na brankové čáře a lapačkou útočníka Komety vychytal. Po šedesáti minutách tak skóre bylo stále vyrovnané, a na řadu tak muselo přijít prodloužení.

V úvodu nastaveného času hledal Jan Bambula Jiřího Ondruška, avšak přihrávka se mu nezadařila tak, jak by si mladý útočník představoval. To ovšem kohouty nemuselo mrzet, jelikož zanedlouho přišla kombinace Tomáše Dujsíka s Janem Káňou, kterou druhý jmenovaný zakončil nekompromisní střelou bez přípravy, čímž rozhodl o olomouckém vítězství.

Jan Tomajko (HC Olomouc):„Byl to vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách. Prodloužení jsme sehráli dobře, nejdřív jsme tam měli šanci a pak jsme využili přečíslení. S bodovým ziskem i předvedeným výkonem jsme spokojeni a doufám, že v tom budeme pokračovat.“