Report ze zápasu VIT vs. OLO (5:3)

5:3

(0:1, 3:1, 2:1)

Olomoučtí se vrhli do útočného pásma už ve 2. minutě. Hanáci vyslali na Stezku první nebezpečný pokus ve 2. minutě, když stříleli z prostoru pravého kruhu. Ostravský strážce klece ale schoval kotouč do lapačky. V 6. minutě se uvolnil Kolouch, který ihned po průniku do pásma prověřil Stezkovy reflexy. Domácí brankář ale vyrazil projektil vyrážečkou. V 7. minutě se dostali do šance hokejisté Vítkovic. Stehlík ale z pravého kruhu nastřelil pouze tyčku. O minutu později měli svěřenci kouče Miloše Holaně další šanci, ale puk těsně před brankovou čárou zachytil Lukáš. V 8. minutě udeřila Mora. Kolouch z levé strany nahrál Jakubu Navrátilovi. Olomouckému forvardovi sice vítkovický hráč strčil hokejku do střely, nicméně kus černé gumy skončil obloučkem ve svatyni domácího celku, a kohouti vedli 1:0. V 17. minutě si to ke Stezkovi svižně namířil Kucsera, který vypálil přes dva protivníky. Bez úspěchu.

V třiadvacáté minutě se do šance dostal Řezníček. Jeho pokus z levé strany ale pouze orazítkoval brankovou konstrukci. O minutu později se ozvaly Vítkovice. Solovjev nabil na pravou stranu Dominiku Lakatošovi, který v početní výhodě překonal Lukáše dělovkou z první a vyrovnal na 1:1. Ve 26. minutě ale Olomoučtí předvedli, že góly v přesilovce ranou z první umí střílet taky. A byl to zase Kolouch, který přihrával. Tentokrát Davidovi Krejčímu, který tvrdou střelou poslal kohouty do vedení 1:2. V polovině utkání ale bíločervení prožili nepříjemné deja vu. Solovjev přihrál Dominiku Lakatošovi do stejného místa jako u prvního gólu. I teď zvolil ostravský útočník bombu z první, a opět překonal Lukáše, čímž vyrovnal na 2:2. Třiačtyřicet vteřin před koncem ale Dominik Lakatoš zkompletoval hattrick. Staronová posila Vítkovic se prosadila z levého kruhu, když trefila vzdálenější roh Lukášovy branky. Do kabin se tak šlo po druhé třetině za stavu 3:2.

Ve 42. minutě Vítkovice navýšily své vedení na 4:2. Dej v pádu stihl posunout kotouč k Robertsi Bukartsovi, který udělal s pukem prudký pohyb doprava, a dopravil touš do branky. Ve 45. minutě si vytvořili nadějnou kombinaci Knotek s Kucserou. Stezka se ale překvapit nenechal. Ve 49. minutě mohl snížit stav duelu Ondrušek. Olomoucký kapitán ale dělovku z pravé strany v gól nepřetavil. Minutu nato se hbitou střelou prezentoval Řezníček. Stezkova lapačka ale byla rychlejší. Olomoučtí hráči nicméně ve vytváření šancí pokračovali i nadále. Z vrchu levé strany to zkoušel Rašner, ale maskovaný muž Ostravských byl proti. Pět minut před koncem si svěřenci trenérského dua Jan Tomajko – Zdeněk Moták vytvořili slibný tlak v obranném pásmu soupeře. Gólová radost se ale nakonec nekonala. Jiskru naděje vykřesal pro Olomouc Jan Knotek, který snížil na 4:3. Poslední ránu pro Hanáky ale zasadil Rostislav Marosz, který gólem do prázdné branky rozhodl o prohře Olomouce 5:3.

Miloš Holaň (HC Vítkovice Ridera): My jsme zápas nezačali dobře. První třetinu jsme nebyli v tempu, byli jsme všude pozdě, prohrávali jsme souboje, nebyli jsme na puku. Sice jsme měli tři tyčky, ale to štěstí jsme si v první třetině za ten výkon nenaklonili na svou stranu. Prohrávali jsme 1:0. Za co musím mužstvo pochválit je druhá třetina, kdy vývoj zápasu otočili na svou stranu. Tam se blýskl hattrickem Dominik Lakatoš, který to vzal na sebe. Třetí třetina byla vyrovnaná. V závěru jsme se dostali pod velký tlak, ale zvládli jsme to. S pokorou přijímáme tohle vítězství."