Report ze zápasu OLO vs. PCE (5:3)

5:3

(2:2, 1:1, 2:0)

HC Dynamo Pardubice

Z přechozích utkání vycházely bodově o něco lépe Pardubice, které sice úvodní dva duely prohrály v prodloužení, v tom třetím ale zvítězily 3:1. V jejich prospěch hovořila také aktuální forma. Zatímco Dynamo si připsalo v pěti z posledních šesti duelů vždy alespoň bod, Mora šla do utkání se sérií tří porážek v řadě.

Začátek zápasu naznačoval, že aktivnější budou domácí, během druhé minuty se ale Pardubice oklepaly a byla to Olomouc, kdo se musel bránit. Paradoxně právě v tu chvíli se Hanákům také podařilo udeřit, když nenápadnou střelu Eberleho tečoval přesně mezi betony Kacetla Marek Laš. Jen o 32 vteřin později ale hosté vyrovnali, když před brankou zůstal nepokrytý Jordann Perret.

Dynamo pokračovalo v ofenzivní hře a šancí před Falterem přibývalo. Tomášek nejprve jen těsně minul tyčku, o pár okamžiků později ale znovu přišla před branku přesná přihrávka na Jordanna Perreta a ten se svou střelou také napodruhé nemýlil. Mora mohla vyrovnat v přesilové hře, ale ta se jí vůbec nepodařila, naopak v protiútoku zahrozili Rolinek s Poulíčkem, a Falter měl co dělat, aby střelu prvního z nich vyrazil betonem.

Teprve po skončení početní výhody se domácí probrali a zamkli Pardubice v jejich pásmu. Kacetlovu branku dlouho dobývali marně, potom se ale k vyraženému puku dostal Jakub Herman a bylo vyrovnáno. O chvíli později mohl skóre dokonce otočit Strapáč, ale před odkrytou sítí promáchl, a oba týmy tak šly do šaten za vyrovnaného stavu 2:2.

Také druhou třetinu začali lépe Hanáci a hned v první minutě se ocitl před prázdnou brankou Eberle, puk však za brankovou čáru nedostal. O několik minut později byl před Kacetlem nehlídaný Laš, ten ale nezpracoval prudkou přihrávku. Po následném vhazování se ale ke kotouči dostal Martin Vyrůbalík, který střelou tahem otočil utkání opět ve prospěch domácích.

Pardubice se poté dostaly zpátky do hry v početní výhodě, a jejich tlak pokračoval také po jejím skončení. Ve 29. minutě toho dokázal využít Tomáš Rolinek, který tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu. Také hosté mohli jít do vedení jen několik okamžiků po vyrovnání, ale Dušek nastřelil jen tyč.

Nebezpečná situace jako by Kohouty nakopla, opět začali hrát aktivněji a hra se přelévala ze strany na stranu. V závěru prostřední dvacetiminutovky Mora sehrála povedenou přesilovou hru, Kacetl však všechny střelecké pokusy zlikvidoval.

Také do třetice měli domácí lepší vstup do zápasu, Ostřížkovu ránu vytěsnil Kacetl jen okrajem betonu. Poté už ale převzaly otěže zápasu hosté, nebezpečnými střelami se prezentoval především Kaut.

Domácí šli opět do vedení ve 48. minutě, když Burianovu střelu pohotově dorazil Petr Strapáč. Ještě několik minut byla Mora aktivnější a svého soupeře k ničemu nepouštěla, deset minut před koncem se však Pardubice vzmohly k novému tlaku a Falter musel prokázat své kvality. Žádný kotouč už však za zády olomouckého brankáře neskončil. Dynamo v závěru zkusilo i hru bez brankáře, gól ale padl už jen do jejich sítě. Lašův skákavý pokus ještě Beran na poslední chvíli zastavil, na pokus Zbyňka Irgla o několik okamžiků později už ale byli hostující hráči krátcí a tři body za vítězství 5:3 tak zůstaly na Hané.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): V našich hlavách i na holích bylo až příliš mnoho nervozity. Byli jsme si vědomi tíhy toho utkání. Problémy jsme měli hlavně v našem obranném pásmu, kde jsme neměli důraz, prohrávali jsme osobní souboje a hosté se dostávali hlavně v první třetině do šancí. Je dobře, že jsme na to dokázali reagovat. Podali jsme bojovný výkon, obětavý, zodpovědný. Myslím si, že to bylo vítězství vůle, které jsme potřebovali po těch prohrách a před tou dlouhou olympijskou přestávkou, abychom mohli dále navázat po ní a porvat se ještě o dobré umístění.