Report ze zápasu HBR vs. OLO (1:4)

BK Havlíčkův Brod

1:4

(0:3, 1:1, 0:0)

Diváci v Kotlině nemuseli na první gól utkání příliš dlouho čekat, neboť Kohouti se dokázali prosadit po necelé první minutě hry. Domácí obrana ztratila na modré čáře touš, což vyústilo v silný protiútok Olomouce. Jiří Řípa nečekal a ihned posunul černou pryž na čepel Matěje Pekra, jenž razantně vypálil na připraveného Suchana, který vyrazil puk před sebe. Zde ovšem nebyl nikdo z domácí obrany, a tak se Matěj Pekr rychlým dobruslením puku dopracoval až ke gólové dorážce.

Aktéři prvního gólu ve své palebné síle pokračovali i po polovině první části. Kohouti se dostali do akce tři na dva a puk se v nepřehledné situaci dostal na hůl Jiřího Řípy. Proti jeho dělovce z mezikruží letící přes obránce neměl Suchan příliš moc šancí.

Rebelové vystrčili růžky v 15. minutě, kdy se dvěma bombami z úhlu zkoušel prosadit Lukáš Havel. Brankář Kašík ale své spoluhráče podržel pohotovým betonem. Poté měl palebný kolotoč olomouckého celku další pokračování, když se mu povedlo vsítit gól do šatny. Havlíčkobrodské obraně zamotal hlavu hbitý autor prvního gólu Matěj Pekr, jenž se od levého mantinelu natlačil až před samotnou branku a bekhendovým zakončením rozsvítil červené světlo za Suchanem potřetí.

Rebelové o první pauze sáhli ke změně na gólmanském postu. Jaroslava Suchana vystřídal navrátilec z rekonvalescence Daniel Dolejš. Domácí hokejisté poté ve druhé části malinko více přitlačili na pilu. Nejprve se před Kašíkem zjevil Polodna, jehož dvě dorážky neprošly přes brankovou lajnu. Posléze se Havlíčkobrodským naskytla velice slibná přesilovka, která trvala pět minut. Výraznou šanci měl od modré čáry napřažený Protivný, jenž krásně orazítkoval břevno. Kombinací zkoušeli uspět také Vondráček se Soldánem. Druhý jmenovaný se dostal k tutovce, ale trefil připraveného Kašíka.

Po vypršení svého dlouhého trestu se Hanáci hned nadvakrát dostali do slibných příležitostí. Nejprve přestřelil klec rozjetý Selingr. Tváří v tvář Dolejšovi zkoušel zakončovat Heža, ale puk se otřel o boční síťku.

Mladík Ondřej Heža však později znovu ukázal, co v něm je. Na modré si v klidu převzal kotouč, vybruslil s ním k pravému kruhu, odkud zamířil přesně nad Dolejšovo rameno. Jiskru naděje se posléze pokusili pro svůj tým vykřesat Polodna s Kostourkem, Kašík ale dokázal jejich dvě útočné vlny zlikvidovat na výbornou.

Rebelové se však přece jenom gólu dočkali. Hosté šli totiž opět do čtyř, a domácím se tak naskytla dobrá šance na snížení. Klasickou přesilovkovou kombinaci přesně zakončil tvrdou pumelicí Tomáš Protivný. Kotouč lízl tyčku a putoval Kašíkovi za záda.

Na dvoubrankový rozdíl mohlo být sníženo necelé dvě minuty před koncem třetiny. Endál si z mezikruží vyhlédl u levé tyče volného Vondráčka. Kašík ale po jeho střele skočil jako lev a skvělým zákrokem podržel Kohouty. Olomoučtí mohli udeřit znovu pár vteřin před zazněním sirény. Kolouchův střelecký pokus z mezikruží propadl Dolejšovi mezi betony. Puk pomalu skákal do branky, hladově se po něm ještě natahoval ještě Kucharczyk. Domácí brankář se ale přece jenom včas zorientoval a zasáhl.

V první čtvrtině poslední části utkání měl Kostourek před sebou prázdnou klec, ale netrefil ji. Odražený puk zkoušel dorážet Havel, ten však zasáhl jen Kašíkovu výstroj. Na druhé straně pak Ondrušek z rohu namazal Bartoňovi, jenž minul Dolejšovu bližší tyčku.

V 57. minutě se po Řípově střele dostal u tyče ke skákajícímu touši Kucharczyk, avšak nepodařilo se mu jej zkrotit. Hlavy diváků pak zvedl pěstní souboj v podání Štěpánka a Kucharczyka. Další zásadní drama však zbytek zápasu nepřinesl, tříbodový zisk za výhru 4:1 tak právoplatně náležel hostům z Olomouce.

Jiří Rech (HC Rebel Havlíčkův Brod): Zápas rozhodla první třetina, kdy nás soupeř s velkým důrazem přestřílel. Snažili jsme se tlačit do branky, ale štěstí se k nám bohužel otočilo zády. Musíme znovu „máknout“ a v dalším zápase zkusit to štěstí přivolat jak důrazem, tak celkovou hrou. Je třeba se ubránit hlavně v Mladé Boleslavi. Potom máme tři zápasy doma, které se musíme pokusit všechny vyhrát.