Report ze zápasu VIT vs. OLO (4:0)

HC Vítkovice Ridera

(1:0, 1:0, 2:0)

Domácí tým začal aktivně, jeho útočníci několikrát nebezpečně doráželi před Konrádem. I hosté z Olomouce měli náznaky dobrých příležitostí, pak však přišla studená sprcha. Vítkovický veterán Burgr zpoza brány křižným pasem do prostoru našel Stanislava Balána, který si najel mezi dva olomoucké obránce a neměl už problém trefit odkrytou bránu.

Pak si šel sednout na trestnou lavici Tomáš Houdek, střely od domácích však Konrád pochytal. Po přesilovce se hrál útočný hokej na obě strany, ani jedno mužstvo si však vyloženější šance nevytvořilo.

Ve druhé třetině také bylo nasazené tempo velké, dobrou střelou se prezentovali olomoučtí Kucharczyk i Řípa, Dolejše však nepřekonali. Další přesilovku nabídl Vítkovicím Ondrušek za hákování, i tu však hosté přežili bez úhony. Ale hned poté inkasovali. Lukáš Kucsera dostal až příliš prostoru, stačil se otočit a prudce vypálil, Konrád jeho střelu vyrážečkou už nezastavil.

Další početní výhodu nabídl Vítkovicím Kafka, ty se o ni připravily faulem Balána. Ve hře čtyři na čtyři ujel všem Mikúš, ale domácí Dolejš jej výtečně vychytal. Olomouc to nakoplo a její hráči si vytvořili si další šance. Během chvíle Dolejš zlikvidoval střelu Řípy, závar před svou bránou, bombu od modré čáry z hole Houdka a ještě pochytal střely od Laše a Buce.

O minutu později se předvedl i Konrád v závaru proti vítkovickým hráčům. Vítkovice tento tlak začali aplikovat častěji a Kohouti si vzali oddechový čas. Sturcz pak hostům nabídl přesilovku, střely Vyrubalíka a Hermana Dolejš kryl. V závěru měl šanci ještě Kucsera po chybě hostů, Konrád ji ale napravil.

Ve třetí třetině začali na puku hosté, po jeho ztrátě málem jim pak ujel Kolouch, kterého výborně odzbrojil dojíždějící olomoucký obránce. Toto varování olomouckým nestačilo. Po křídle jim pak ujel Vojtěch Tomi, který rychlou střelou zápěstím překvapil Konráda. Byl to první extraligový gól tohoto mladého útočníka.

Naději na zkorigování stavu dostali hosté od obránce Kudělky. Olomouc se hned udržela v pásmu, Dolejš ale dorážky od Řípy a střely Vodného a Staňka pochytal. Hosté se i po přesilovce snažili, do útočného pásma se ale skoro nepodívali. Jak se střílí góly ukázal Kohoutům opět mladý Vojtěch Tomi, který znovu překvapil olomouckou jedničku v bráně rychlou střelou.

Hned po obdrženém gólu měl šanci Knotek, který jel sám na Dolejše, ten si však na jeho střelu počkal. Olomoučtí se nadále snažili, jejich útoky končili však většinou před modrou čárou, a když už zdárně překonali vítkovickou obranu, v bráně stál výborný Dolejš. Na konci zápasu se chtěl poprat ještě Sturcz, Kucharczyk však jeho pobídku nevyslyšel. Oba dva hráči šli na dvě minuty za hrubost, Štich dostal ještě 2+2 minuty za neoprávněný vstup na led. Olomouc tak do konce zápasu hrála přesilovku, Dolejš si však čisté konto vzít nenechal.

OHLASY

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): „Podali jsme solidní a zodpovědný výkon. Byli jsme poctiví v defenzivě, což trenéry vždy potěší. Nebyli jsme pasivní a vyhráli všechny tři sety. Jsem rád, že po nezdarech fotbalu a basketu jsme ostravským fanouškům udělali radost alespoň my. Co se týče Tomiho, vím, že takové góly dává. Znám ho od šesté, sedmé třídy a tohle je jeho parketa.“