Report ze zápasu KVA vs. OLO (2:3)

HC Energie Karlovy Vary

2:3

(1:0, 1:3, 0:0)

V posledním zápase před dvoutýdenní přestávkou kvůli turnaji Karjala Cup zavítali kohouti na led karlovarské Energie, kterou v letošním ročníku již jedenkrát porazili. V neprospěch Olomouce ovšem mluvily neúspěchy posledních utkání a především neúspěchy v předchozích utkáních na ledě Karlových Varů. Tam totiž v předešlé sezóně nevstřelili jedinou branku.

Karlovarští na nic nečekali a už ve třetí minutě otevřeli skóre. Skuhravý vyhrál buly v útočném pásmu přímo na Matěje Stříteského, který tvrdou ránou propálil vše, co stálo mezi ním a brankou. Oba týmy si poté vystřídaly přesilové hry, ovšem bez gólového efektu. Ve 13. minutě se pak v obrovské šanci na vyrovnání ocitl Rostislav Olesz, který však tváří v tvář Filipu Novotnému nedokázal uspět. Energetici pak Hanákům nabídli ještě dvě přesilovky, i přesto první třetina skončila za stavu 1:0.

Druhá třetina však začala příhodněji pro kohouty, kteří si záhy vynutili další přesilovou hru, a tentokrát ji i využili! Rostislav Olesz z ostrého úhlu vystřelil na branku a Lukáš Nahodil puk pohotově dorazil. Jen o chvíli později navíc přišla další přesilovka a skryté nahození Davida Škůrka proklouzlo kolem tyčky do branky Novotného. Na další velkou šanci si pak diváci museli počkat čtyři minuty, ale opět to byla šance gólová. Domácí ujeli do přečíslení dvou proti jednomu a Koblasa prostrčil puk pod rukou vracejícího se obránce na Tomáše Vondráčka, jenž z první překonal Konráda. Jen o pouhý okamžik později ale přesně dorážel Lukáš Klimek a kohouti opět vedli.

O šance nebyla nouze ani v dalších chvílích, nicméně střela Mikúše ani Jaroměřského se neuchytila. Nic nezměnily ani dvě přesilové hry, po jedné na obou stranách, či velká šance Fleka, který tečoval puk přímo před Konrádem. Do třetí třetiny se šlo za stavu 2:3.

Energetici dostali na začátku třetího dějství možnost několika přesilových her. Nejen v nich ale Olomouc předváděla opatrný a účinný hokej ve snaze udržet těsný náskok a zabránit podobné situaci jako v pátečním duelu se Zlínem. Vedení tak mohli kohouti navýšit alespoň z rychlých protiútoků po chybách soupeře, nicméně v přečíslení dvou proti jednomu Irgl nepřihrál Strapáčovi přesně. V závěrečných minutách přišel velký tlak Karlových Varů, který se domácí pokusili ještě zesílit odvoláním Novotného z branky, Olomouc už ale těsný náskok nepustila a odváží si z Karlových Varů všechny tři body.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): My jsem věděli, že sem Olomouc přijede umlátit nějaké body. To se jim bohužel povedlo, my jsme jim trochu pomohli tím, že jsme se několikrát nechali zbytečně vyloučit. My jsme ve druhé třetině neudrželi nervy a ty přesilové hry rozhodly celý zápas. Zkusili jsme to ještě urvat ve třetí třetině, nechali jsme na ledě všechno, ale byla to přetlačovaná, kterou jsme nedokázali přetavit v obrat ani vyrovnání. Gratulujeme soupeři.