Report ze zápasu VIT vs. OLO (2:1)

2:1

(0:0, 2:1, 0:0)

První třetina třetího vzájemného zápasu mezi Hanáky a Vítkovicemi mnoho šancí nepřinesla, navzdory tomu, že k vidění byly hned 4 přesilové hry, každý tým po dvou. Nejblíže gólu byl v 15. minutě olomoucký Ostřížek, který střílel jen do brankáře Svobody a nepovedla se ani následná dorážka Lukáše Kucsery. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Hned zkraje druhého dějství se ale skóre měnilo. Už to vypadalo, že exvítkovický Petr Kolouch zamíří s kotoučem za bránu, na poslední chvíli ale černou pryž posunul zadovkou na Davida Ostřížka, který tentokrát na Svobodu vyzrál střelou do horního růžku. Hosté se však z vedení neradovali dlouho, hned vzápětí na trestnou lavici usedl Jiří Ondrušek a domácí měli k dispozici svou třetí přesilovou hru v tomto zápase. V tomto případě jim hra v početní výhodě vyšla náramně a vyrovnávací gól z ní vytěžil Dominik Lakatoš.

V polovině zápasu Vítkovice otočily vývoj zápasu, když se k odraženému puku po Fridrichově střele dostal Jan Hruška. Gól na 2:1 domácím vlil čerstvou krev do žil a Branislav Konrád i celá olomoucká obrana měla po Hruškově gólu plné ruce práce. V závěru druhého dějství měli hosté k dispozici další přesilovku, skóre se však v tomto případě neměnilo.

Ve třetí třetině byl k vidění urputný boj o kotouč a každičký kousek ledu. Pěkný střelecký pokus předvedl Tobiáš Handl, brankář Vítkovic kotouč vytěsnil svou výstrojí. V závěru zápasu hosté odvolali Branislava Konráda a zkusili vyrovnat s šesti bruslaři v poli. To se jim ale nepodařilo, Vítkovice těsný stav 2:1 uhájily až do závěrečné sirény.

Miloš Holaň (HC Vítkovice Ridera): Bylo to velice těžké a vyrovnané utkání s dobrým koncem pro nás. Za stavu 0:1 jsem měl trošku obavu, že se přes to nepřehoupneme, ale dobrou prací jsme si za vítězstvím šli. Disciplína z naší strany nebyla moc dobrá, ale pomohli jsme si v přesilové hře a zápas jsme nakonec ubojovali.