Report ze zápasu MBL vs. OLO (5:1)

BK Mladá Boleslav

5:1

(1:1, 1:0, 3:0)

První letošní zápas mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví se odehrál na začátku sezóny na Hané a tým z města automobilů dokázal ve vyrovnaném duelu vyválčit výhru 2:1 v prodloužení. Forma obou týmů hovořila ve prospěch domácích, ale byla to právě Olomouc, kdo se jako první radoval z gólu. V čase 1:20 se dokázal prosadit Vojtěch Tomeček, kterého si domácí beci špatně pohlídali. Domácí celek ale ještě do konce třetiny dokázal vyrovnat - tohoto úkolu se nezhostil nikdo jiný než kapitán Michal Vondrka, jemuž se za Lukášova záda podařilo doklepnout odražený kotouč po střele Skalického.

Ve druhém dějství byli diváci ve Škoenergo aréně svědky jen jediného gólu, a to z hole Jana Stránského. Hanáci se sice také ocitli v tutové šanci, jenže Ondrušek s Nahodilem nedokázali trefit odkryté místo v bráně Krošelje.

Další změna skóre pak přišla až ve třetí třetině. Ševcova rána ještě Lukášovu bránu minula, ale ovšem na blafák Michala Vondrky při přesilové hře už byl brankář Olomouce krátký. Krátce potom se boleslavský kapitán opět přihlásil o slovo a za bránou soupeře dokázal podržet kotouč pro svůj tým. Z následující akce se pak prosadil Martin Ševc. To ale ze strany Středočechů pořád nebylo všechno, dílo zkázy dokonal nejlepší střelec Mladé Boleslavi Pavol Skalický.