Report ze zápasu CHM vs. OLO (3:2)

Piráti Chomutov

3:2

(1:0, 2:1, 0:1)

V první třetině se hrál uvolněný a vyrovnaný hokej. Úvod ale vyšel daleko lépe domácímu výběru, už ve čtvrté minutě zužitkoval rychlou přihrávku zpoza brány Pavel Selingr.

Víc toho už první část nenabídla, obě mužstva si sice zahrála přesilovky, nicméně branka s pořadovým číslem dva nepadla.

Změnu přinesl až úvod druhé periody, ve kterém se Krušnohorci prosadili hned dvakrát během 38 vteřin. Nejprve v přesilové hře po Slovákově pumelenici od modré dorážel za záda Žigárdyho Štěpán Hřebejk. Hned po něm se po přihrávce Pavla Kuběny prosadil střelou z otočky Petr Jíra. Chomutov rázem vedl 3:0 a zdálo se, že je dokonáno.

Domácí ale mírně polevili a výsledkem bylo snížení z hole Jana Mikela, který překonal po přihrávce Petra Kolocha bezmocného Jarinu.

Na další branku se čekalo až do posledního dějství. V čase 45:07 se naskytla hostům další přesilovka, ve které se již nemýlili. Na 2:3 snížil Jiří Řípa, který se tak prosadil po téměř dvouměsíčním střeleckém půstu.

Po kontaktním gólu byl najednou led plný červených dresů olomouckých hráčů a domácí se jen horko těžko bránili. V 52. minutě dopravili hosté puk za záda domácího brankáře potřetí, ke své smůle to bylo ale rukou, a tak branka nemohla platit.

Dramatickou koncovku utkání měl na svědomí chomutovský Milan Kraft, který poslal domácí v čase 58:19 do čtyř. To byl signál pro hostující lavičku, aby si vzala oddechový čas. Trenéři Mory odvolali i gólmana Žigárdyho a Hanáci to zkusili se šesti bruslaři v poli. Po obrovském tlaku měl těsně před sirénou vyrovnání na své holi Radim Kucharczyk, ale branku asi z metru trestuhodně přestřelil.

Mora tak podlehla v posledním utkání nadstavby Chomutovu těsně 2:3 a za osm dní ji čeká start vyřazovacích bojů.