Report ze zápasu PLZ vs. OLO (9:1)

HC Škoda Plzeň

9:1

(2:0, 5:1, 2:0)

Čekání na úvodní gól zápasu netrval ani 5 minut - v čase 4:27 vypálil Petr Kodýtek z pravého kruhu, kotouč se otřel o Filipa Suchého a zapadl za záda Jana Lukáše. Olomouc se rozhodla využít trenérskou výzvu a reklamovat bránění brankáři ve hře, to se však nepotvrdilo, a tak šli domácí do vedení. Stejný hráč hrál jednu z hlavních rolí také při další gólové šance Plzně, tentokrát nicméně Suchého teč mířila mimo tři tyče. Třetí velké šance domácích přišla na sklonku 17. minuty a opět byl na jejím konci Filip Suchý. Tentokrát mladý útočník předvedl parádní bekhendový blafák. O chvíli později měl čtvrtý gól Plzně na hokejce Pavel Musil, Jan Lukáš proti jeho střele ale včas sklapl betony. Závěr první dvacetiminutovky Olomouc odehrála v početní výhodě 5 na 3, žádnou gólovou šanci si ale vytvořit nedokázala. Ve třetí třetině pak osmý gól Plzně přidal Filip Suchý, který tak zkompletoval hattrick.

Na začátku druhé periody dokázali Hanáci využít klasickou přesilovku 5 na 4. Blízko gólu byl už Jan Knotek, který ve svém tradičním prostoru před soupeřovým brankovištěm tečoval kotouč jen těsně vedle soupeřovy brány. O pár okamžiků později se ale Olomoučtí přece jen radovali z gólu - dělovka Jiřího Ondruška prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Stav 2:1 nicméně nevydržel dlouho, v čase 26:29 se prosadil zkušený Jaroslav Kracík a domácí opět vedli o dvě branky. V polovině zápasu měli domácí další důvod k radosti, tentokrát skóroval nejproduktivnější muž domácího celku Milan Gulaš.

Ze strany Škodovky to ale stále nebylo všechno. Svým druhým gólem se do zápisu o utkání zapsal Milan Gulaš, který vymetl pravý horní růžek Lukášovy brány. O 18 vteřin později pak přesně mířil z první Filip Přikryl. Plzeňské dílo zkázy ve druhé třetině pak dokonal Sebastián Malát zakončující pod břevno brány hostů. Osmý gól přidal ve 45. minutě Filip Suchý, pro kterého to zároveň znamenalo hattrick. V závěru zápasu se přes celé útočné pásmo prokličkoval David Jiříček, který následně poslal kotouč k levé tyči olomoucké brány.

Jan Tomajko (HC Olomouc):„Zápas se mi nehodnotí vůbec lehce. Nezačali jsme špatně. Ve druhé třetině, když se nám povedlo snížit na rozdíl jedné branky, tak jsme hráli celkem dobře, slepené góly nás ovšem srazily a zápas se víceméně jen dohrával. Náš výkon nebyl dobrý, musíme se zlepšit, ve středu nás tu čeká nový zápas a já věřím, že podáme zcela odlišný výkon.“